XXII Niedziela Zwykła

Serdecznie witamy wikariusza ks. Karola Grabowskiego, który rozpoczyna posługę w w naszej parafii. Będzie on także nowym kapelanem w naszym mińskim szpitalu. Życzymy mu owocnej pracy duszpasterskiej i polecajmy go opiece Matki Bożej Mińskiej.

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się we wtorek o godz. 8.00 a spotkanie katechetyczne o godz. 19.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi w tygodniu.

We wtorek po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 spotkanie obecnych kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa

We wtorek 22 września o godz. 19.00 rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński.

Rozpoczynamy spotkania przedchrzcielne. Najbliższe w III niedzielę września 20 IX o godz. 17.00 w salce katechetycznej

Bóg zapłać trzem rodzinom za złożenie daru 200 zł na czujniki dymne w kościele. Koszt całkowity będzie wynosił 90 tys. zł.

Dziękujemy za plastikowe nakrętki i prosimy o przenoszenie ich.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za utrzymanie Radia Maryja i Telewizji Trwam i złożenie ofiary w kwocie 1600 zł.

Serdecznie dziękujemy właścicielom restauracji „Pod Różami”, którzy przyjęli gości w raz z biskupami po uroczystościach jubileuszowych i policzyli tylko po kosztach.

Przypominamy o zachowaniu zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

Za tydzień ofiara zebrana na tacę będzie przeznaczona na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

8 września we wtorek w naszej parafii uroczystość odpustowa pw. Narodzenia Najświętszej Maryji Panny. Poprzedzi je 40-godzinne nabożeństwo w kościele. Szczegóły za tydzień.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź na Mszach Św. i od godz. 17.30, a po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W I sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokokalanemu Sercu Maryji, a o 17.30 różaniec rodzinnych róż różańcowych, a po Mszy Św. spotkanie.

Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie z Kołami Żywego Różańca.

W najbliższą sobotę rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 9.30 nowy rok formacyjny Służby Liturgicznej Ołtarza. Zapraszamy ministrantów, lektorów, bielanki, sypaczki i scholkę.

Dziękujemy za Słowo Boże księdzu proboszczowi Andrzejowi Jakubaszkowi z par. św. Rity w Warszawie Grochów. Po Mszy Św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła. Życzymy mu Błogosławieństwa Bożego.

Do zelatorów różańcowych: najbliższe spotkanie w par. MB Pompejańskiej Warszawa ul. Myśliborska 28 w dniu 5 IX 2020 r. (sobota) rozpoczęcie spotkania 9.30, Msza Św. o godz. 11.00. Nie przywozić żadnego jedzenia ze względu na pandemię nie będzie żadnego poczęstunku. W razie pytań tel. do ks. Kota (695893865) umieszczony w gablocie.

Pod chórem jest do nabycia tygodnik „Idziemy” a w nim „Osaczenie Polski - Czy Polska będzie musiała odegrać przewodnią rolę w zadośćuczynieniu za swoje winy? ” „Miejsce dla Boga” – Jeśli Bóg przestaje się liczyć, to zaczyna się liczyć diabeł; oraz „Sens Solidarności”, bo w świecie bez ideałów pierwszą ofiarą jest człowiek. W „Gościu Niedzielnym” „Solidarna w ciemności” – o artykół o św. Matce Teresie z Kalkuty oraz sierpiniowy dodatek historyczny.