XXI Niedziela Zwykła

Serdecznie witamy w naszej parafii alumna naszego seminarium Duchownego w Warszawie. Jest on na piątym roku. Akolita Mateusz jeszcze nie jest kapłanem i został skierowany przez ks. Rektora na praktykę duszpasterską na 1 miesiąc. Zapozna się z funkcjonowaniem naszej parafii, a zdobyte doświadczenia będzie mu pomocne gdy przyjmie święcenia kapłańskie. Księże alumnie życzymy tobie błogosławieństwa Bożego w poznawaniu lokalnego Kościoła w Mińsku Mazowieckim.

Prosimy rodziców żeby pilnowali dzieci aby nie bawiły się kamykami i nie niszczyły zieleni oraz systemu nawadniającego.

Już nie raz ogłaszaliśmy, że do kościoła przychodzimy godnie ubrani. Szanujmy Boga i innych. Prosimy także o zachowanie prawidłowych reguł na czas pandemii.

Ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe i nakaz pisemny komendanta Straży Pożarnej nasza parafia jest zobowiązana zainstalować czujniki przeciwpożarowe w Kościele, zwłaszcza na strychu, dzwonnicy i przy ołtarzu głównym. Całkowity koszt z kablami na ewentualnie nowe nagłośnienie wyniesie około 90 tyś złotych. Jakby ktoś chciał wspomóc parafie to ofiary można przynosić do kancelarii parafialnej, wpłacać na konto parafii, na tacę lub do skarbony. Z góry składamy Bóg zapłać. Będą wydawane w kancelarii cegiełki na ten cel.

Dziś o godz. 18.00 Msza Święta poprzedzona różańcem, a po Mszy Świętej spotkanie grupy o. Pio.

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza seniorów do wzięcia udziału
w projekcie „Dobra pora dla seniora”.  Przewidziano wiele bezpłatnych, ciekawych zajęć. Bliższe informacje telefonicznie. Numer telefonu znajduje się na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem. Dzisiaj – po Mszy Świętej o godz.18. zapraszamy na wyjątkowy, obsypany wieloma nagrodami film dokumentalny „Jan Paweł II i upadek komunizmu”. Bliższe informacje o projekcie „Dobra pora dla seniora” będzie można uzyskać, po filmie, u wolontariuszy Caritas lub telefonicznie. Dalej prowadzimy zbiórkę książek o Św. Janie Pawle II i książek religijnych. Składamy je do kosza wystawionego w kościele. Ofiarodawcom z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

W poniedziałek święto św. Bartłomieja Apostoła. W środę uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Święte w środę o godzinie 6.30; 8.00 i 18.00.

Pod chórem jest możliwość złożenia ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam.

Za tydzień Słowo Boże będzie głosić ks. proboszcz Andrzej Jakubaszek z par. św. Rity w Warszawie Grochów. Po Mszy Świętej przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła.

Służba zdrowia z naszego szpitala organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Wyjazd 26 sierpnia o godzinie 5.00 rano z ul. Ogrodowej przy Kościele. Koszt z ubezpieczeniem 60 zł. Powrót około godziny 21.00. Zapisy w zakrystii
i kancelarii. Szczegóły w gablocie wraz z telefonem.

Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września o godzinie 8.00 a spotkanie katechetyczne o godzinie 19.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi w tygodniu.

We wtorek 1 września po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 spotkanie obecnych kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

We wtorek 22 września o godz. 19.00 rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński.

Pod chórem jest do nabycia tygodnik „Idziemy” a w nim „Wędrowanie sercem” – Jakie było tegoroczne pielgrzymowanie na Jasną Górę?; oraz „Tęczowa antytolerancja” – Czy rosły mężczyzna, deklarujący że jest kobietą i okładający pięściami kogoś kto ma inne poglądy, walczy o tolerancje?; oraz krótka informacja o naszych uroczystościach z okazji 20-lecia koronacji obrazu. W „Gościu Niedzielnym” „Dom zagubionych owiec” – o Matce Bożej z Wiktorówek oraz „Wybór pierwszej damy” – jaka jest pierwsza dama RP.