XX Niedziela Zwykła

1. Dziś w naszym mieście od 10.00 do 15.00 piknik historyczny na placu przy Miejskim Domu Kultury. Główne uroczystości rozpoczynają się o godz. 16.45 przy Muzeum Ziemi Mińskiej na ul. Sosnowskiego. Rozpocznie je ceremonia wojskowa. Następnie wystąpienie burmistrza i zaproszonych gości, na koniec salwa honorowa i koncert orkiestry dętej, zapraszamy.

2. Z racji 100 rocznicy cudu nad Wisłą jutro o 16.30 do 17.30 rozpocznie się spotkanie z gen. Hallerem i wspólne zdjęcie na placu Kilińskiego. O 17.40 poświęcenie figur Matki Bożej i św. Ojca Pio stojących przed kościołem które ufundowała nasza parafianka. Następnie inscenizacja wjazdu gen. Hallera i jego modlitwa w Kościele. Następnie wystąpienie starosty na temat tła działań wojennych. O 18.00 Uroczysta Msza Święta z udziałem nuncjusza Apostolskiego w Polsce Salwatore Penachio, ordynariusza naszej diecezji ks. bp. Romualda Kamińskiego i ks. Bp. Marka Solarczyka. Po Mszy Świętej złożenie kwiatów pod pomnikiem Niepodległości. 18 sierpnia o godz. 14.00 uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej działaniom wojennym w Janowie. 22 i 23 sierpnia od godz. 10.00 do 18.00 Wirtualny Teatr Historii „Wiktoria 1920” – pokazy filmowe w technologii VR w Miejskim Domu Kultury.

3. Dziś o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej i Msza Święta zbiorowa.

4. Dziś w naszym kościele o godz. 17.00 odbędzie się Koncert Patriotyczny z okazji 100 rocznicy „Cudu nad Wisłą” i 20-tej rocznicy Koronacji Obrazu. Organizatorami są: p. poseł Milewski oraz p. Marcin Skarżyński.

5. Pod chórem w kościele razem z gazetami będą rozdawane obrazki Matki Bożej Mińskiej z modlitwą św. Jana Pawła II.

6. W poniedziałek w godzinach popołudniowych kancelaria nieczynna.

7. Za tydzień w niedzielę o godz. 18.00 Msza Święta poprzedzona różańcem, a po Mszy Świętej spotkanie grupy o. Pio.

8. Za tydzień w niedzielę zbiórka na Radio Maryja.

9. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom na nasz ołtarz główny oraz konserwatorowi zabytków z Siedlec za częściowe sfinansowanie renowacji ołtarza.

10. Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza seniorów do wzięcia udziału w projekcie „Dobra pora dla seniora”.  Przewidziano wiele bezpłatnych, ciekawych zajęć. Bliższe informacje telefonicznie. Numer telefonu znajduje się na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem. Dalej prowadzimy zbiórkę książek o Św. Janie Pawle II i innych książek religijnych. Składamy je do kosza wystawionego w kościele. 23 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na wyjątkowy, obsypany wieloma nagrodami film dokumentalny „Jan Paweł II i upadek komunizmu”.

11. Ks. Tomasz Smoliński bardzo dziękuje za okazaną mu pomoc i pamięta w modlitwie.

12. Pod chórem jest do nabycia tygodnik „Idziemy” a w nim Bitwa Warszawska 1920r – dlaczego cud.; oraz „Tak umierają cywilizacje” – w pierwszą sobotę sierpnia parlament francuski nad ranem o godz. 4.00 przegłosował nową ustawę m.in. o tworzeniu chimer, istot na pół ludzkich na pół zwierząt, a także o możliwości zabijania dzieci tuż przed porodem.