XIX Niedziela Zwykła

W naszej parafii trwa nowenna do Matki Bożej jako dziękczynienie za „Cud nad Wisłą” z 1920 r., a jednocześnie błagamy Boga abyśmy my jako naród nie odeszli od Kościoła, Matki Bożej, byśmy nie ulegli pokusie ideologii LGBT i żyli bez przykazań Bożych. Ta walka duchowa toczy się o nasze wieczne zbawienie, czy pójdziemy za pokusami szatana i zostaniemy skazani na piekło czyli wieczne potępienie, czy będziemy wierni Bogu i Jego Kościołowi a przez to osiągniemy po śmierci wieczne zbawienie. Ta walka trwa od początku ludzkości, o czym mówi nam księga Rodzaju.

Za 8 dni tj. w poniedziałek 17 sierpnia będziemy obchodzić 20-tą rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Mińskiej, zwanej Hallerowską. Poprzez oczyszczenie serc w Sakramencie Pokuty ofiarujmy tego dnia przyjętą Komunię św. w intencji dziękczynnej za tę uroczystość. W imieniu Parafii, Starosty Mińskiego, Burmistrza Mińskiego oraz Wójta Gminy Mińsk Maz., zapraszamy wszystkich na te uroczystości, które rozpoczną się w poniedziałek 17 sierpnia o godz. 18.00 Mszą św.. Zostali też zaproszeni byli proboszczowie na czele z ks. prał. Stanisławem Wołosiewiczem, księża z dekanatu oraz byli wikariusze i pochodzący z naszej parafii.

W Niedzielę 16 sierpnia odbędzie się Koncert Patriotyczny z okazji 100 rocznicy „Cudu nad Wisłą” i 20-tej rocznicy Koronacji Obrazu. Organizatorami są: p. poseł Milewski oraz p. Marcin Skarżyński.

Za tydzień w Niedzielę 16 sierpnia o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej i Msza św. zbiorowa. Intencje prosimy przynosić do kancelarii.

Dziękujemy pani z naszej parafii, która ufundowała figurki św. o. Pio i Matki Bożej wraz z postumentami. Niech Bóg błogosławi jej i całej rodzinie.

Prosimy o nieprzestawianie ławek zewnętrznych i nie deptanie trawy. Przypominamy rodzicom i uczulamy, aby dzieci nie dotykały kamyczków wokół Kościoła gdyż są one opryskane płynem przeciwgrzybicznym.

Bóg zapłać za nakrętki plastikowe i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

Prosimy o zachowywanie odległości na nabożeństwach oraz o noszeniu maseczek. W przypadku kontroli każdy indywidualnie ponosi odpowiedzialność.

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej realizuje, na terenie naszego miasta, projekt pod nazwą „Dobra Pora dla Seniora” Przewidziano w nim cały szereg atrakcyjnych działań skierowanych do osób starszych. Wkrótce podamy szczegóły.  Teraz zbieramy książki dla seniorów o Janie Pawle II oraz tematyce religijnej.  Można je składać do kosza wystawionego w kościele. Wszystkim darczyńcom z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Dziękujemy ks. Tomaszowi Smolińskiemu za 3-letnią pomoc duszpasterską w naszej parafii. Jak już mówiliśmy został on powołany do swojej diecezji włocławskiej skąd będzie nadal kontynuował studia doktoranckie i pisał doktorat. Jako wyraz naszej wdzięczności będzie możliwość po Mszy św. pod Kościołem złożyć ofiarę – dar dla ks. Tomasza. Życzymy Ci ks. Tomaszu wszystkiego co najlepsze a przede wszystkim uzyskania doktoratu.

Jest do nabycia prasa katolicka:

W tygodniku Idziemy: art. „Mężczyzną i kobietą stworzył ich” ks. W. Chrostowskiego, „Feminizm kontra gender” oraz art. „Powrót z Eldorado” – o ucieczkach Polaków z zachodu.

W Gościu Niedzielnym: art. „We Francji młodzi bronią Kościołów” oraz artykuł o rekolekcjach rodzinnych w klasztorach.