XVIII Niedziela Zwykła

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 z racji I-szej Niedzieli miesiąca nabożeństwo ekspiacyjne za zniewagi wyrządzone Panu Jezusowi i Matce Najświętszej dokonane przez aktywistów grupy LGBT. Również po wszystkich Mszach św. w tej intencji będziemy śpiewali Suplikacje.

Dziękujemy ks. Marcinowi za wygłoszone Słowo Boże i życzymy pomocy Bożej w budowie Kościoła.

Dziękujemy parafiance za ufundowanie figury św. o. Pio wraz z podstawą granitową. Jeśliby ktoś miał takie pragnienie i chciał ufundować figurę Matki Bożej wraz z podstawą proszony jest o kontakt z Księdzem Proboszczem.

Dziękujemy za ofiary składane na konto parafialne.

Przypominamy o godnym stroju w Kościele i noszeniu maseczek w Kościele. Wokół Kościoła są zainstalowane ławki po to, aby nie było dużego zagęszczenia uczestników nabożeństw.

W Niedzielę 23 sierpnia br. po Mszy św. o godz. 18 zostanie wyświetlony w naszym Kościele film o św. Janie Pawle II.

W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca.  Spowiedź na wszystkich Mszach św. a w piątek dodatkowo od godz. 17.30.

W czwartek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz 6.30, 7.00 i o 18.00.

Za tydzień Słowo Boże skieruje do nas ks. Tomasz Smoliński, który przez 3 lata pomagał nam w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii. Jest on nadal studentem i został skierowany do pracy do swojej diecezji włocławskiej. Jako podziękowanie za jego wkład w posługę duszpasterską i naszą cegiełkę w pisaniu doktoratu będzie możliwość złożenia ofiary po Mszy św. przed Kościołem. Dziękujemy ks. Tomaszowi za ofiarną pracę duszpasterską, będziemy o nim pamiętać w modlitwie i życzymy Bożego wsparcia, radości ze służby Bożej oraz tego co najlepsze.

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej realizuje, również w naszej parafii, projekt pod nazwą „Dobra Pora dla Seniora”. Przewidziano cały szereg atrakcyjnych bezpłatnych działań skierowanych do osób starszych. Szczegóły zostaną podane w następną Niedzielę. Rozpoczynamy również zbiórkę książek o Janie Pawle II i książek religijnych. Przekażemy je seniorom. Książki będzie można składać do kosza wystawionego w Kościele. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

17 sierpnia br. będziemy przeżywać 20-tą rocznicę koronacji naszej Pani Mińskiej. Codziennie na Mszach św. jest spowiedź, niech nasze czyste dusze będą uwieńczeniem Korony Matki Bożej.

Rodzina Mateusza zebrała w zeszłą Niedzielę na protezę dla niego 7 275 zł i 70 groszy i składa serdeczne Bóg zapłać.

Dziś można uzyskać tzw. „Odpust Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.

Przypominamy, że sierpień jest tradycyjnym miesiącem trzeźwości narodu. Przed cudownym obrazem Matki Bożej Mińskiej jest położona księga trzeźwości do której można wpisywać swoją przysięgę abstynencką.

Biskupi Polscy 100 lat temu wobec zagrożenia nawałą bolszewicką od 6 do 14 sierpnia 1920 r. w całej Polsce rozpoczęli Nowennę do Matki Bożej o zwycięstwo Wojsk Polskich. Dziś są inne zagrożenia, z tej racji nasz Pasterz Ks. Bp Romuald Kamiński wprowadził nowennę przez Uroczystością Wniebowzięcia NMP na wzór tamtej nowenny. W naszym Kościele od 6 do 14 sierpnia br. po wieczornej Mszy św. będzie prowadzona adoracja do godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy na naszą diecezję i Ojczyznę. Niech to będzie również nasze przygotowanie do 20 rocznicy koronacji Pani Mińskiej.

Jest do nabycia prasa katolicka:

W tygodniku Idziemy artykuł o sąsiedniej parafii Jakubów a także o siostrach Loretankach, które obchodzą 100-lecie założenia ich zgromadzenia a także artykuł o Powstaniu Warszawskim.

W Gościu Niedzielnym artykuł: Czy istnieją rozwody w Kościele