XIV Niedziela Zwykła

Dziś po Mszach Świętych będzie możliwość złożenia ofiary na funkcjonowanie „Radia Maryja” i „Telewizji Trwam”

Dziś po Mszy Św. o godz. 12.30 nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

Siostry Karmelitanki z Nowych Osin serdecznie zapraszają za Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel wraz z poprzedzającym ją Triduum, w dniach 13-16 lipca. Więcej szczegółów na plakacie.

Od pierwszego lipca do końca sierpnia w dni powszednie nie będzie Mszy Świętej o godzinie 8.00 a w niedzielę o godzinie 16.00.

Z naszej parafii wyrusza pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę w rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd 11 lipca o godz. 6.00 sprzed domu parafialnego. Koszt 60 złotych. Zapisy po Mszach Świętych lub w kancelarii. Na miejscu Msza Święta o godz. 15.00, powrót około 22.00.

Jest lato i gorąco. Przypominamy, że do Kościoła przychodzimy godnie ubrani, np. tak jak na wesele czy na ważne spotkanie biznesowe. To świadczy o naszym szacunku do tych osób z którymi mam się spotkać; a czyż Bóg nie jest najważniejszy. Nie lekceważmy ubiorem działkowym Boga i otaczających nas osób.

W sobotę święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy.

Bóg zapłać Danielowi Marcinowi Skarżyńskiemu za przywiezienie 7 ławek
z oparciem które są na zewnątrz kościoła.

Kilka dni temu na ul. Kościelnej był „potop”; m.in. zalało dom parafialny.
W salkach i kotłowni było sporo wody. Dziękujemy strażakom za wypompowanie wody z kotłowni a ministrantom wraz z bliskimi za pomoc w usuwaniu skutków zalania wodą. Dzięki murowi na ul. Kościelnej nasz kościół nie został poszkodowany.

Jest czas wyjazdów, pamiętajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy Św.,
i formacji duchowej poprzez pożyteczną lekturę, np. katolickie czasopisma czy książki.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Kto rządzi światem” – Kto stopi za ruchem LGBT i za innymi rewolucjami na świecie; oraz „Twierdza w Stoczku” – Kolejne z miejsc internowania Prymasa Tysiąclecia, oraz najważniejsze fakty które się tam dokonały oraz „Kościół a polityka” – W jakim zakresie Kościół może angażować się w politykę. W „Gościu Niedzielnym” o niezwykle silnej więzi papieża Benedykta XVI ze swoim bratem. W dwumiesięczniku „Miłujcie się” artykuł: „Manuel - mały wojownik światła” - świadectwo cierpienia. Jest też do nabycia nowy „Głos Ojca Pio”