XIII Niedziela Zwykła

Jest nas w kościele coraz więcej, prosimy o zachowanie odległości, pamiętajmy o zaleceniach sanepidu, m.in. o maseczkach ochronnych.

Dzisiejsze ofiary zbierane na tace będą w ¼ przekazane na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

Wczoraj w pierwszej grupie do I Komunii Świętej przystąpiło 26 dzieci. Rodzice przekazali ofiarę 2150 złotych. Te pieniądze zostały przeznaczone na zakup 7 ławek z oparciami. W drugiej grupie do I Komunii Świętej przystąpiło 28 dzieci. Rodzice przekazali ofiarę 2600 złotych. Te pieniądze zostały przeznaczone na zakup figury Najświętszego Serca Jezusa. Ta figura stoi teraz tutaj przy ołtarzu. Poprzednia grupa komunijna z tamtego tygodnia przekazała na misje święte 750 złotych.

Od pierwszego lipca do końca sierpnia w dni powszednie nie będzie Mszy Świętej o godzinie 8.00 a w niedzielę o godzinie 16.00.

Dziś na prośbę rodziców I-rocznica Komunii Świętych dla chętnych z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego o godzinie 16.00.

W poniedziałek uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze Święte w tym dniu o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Taca zostanie przeznaczona na konserwacje bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz dzieła charytatywne Stolicy Apostolskiej

Dziękujemy za dodatkowe ofiary do puszki w kościele i na konto parafialne.

W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź podczas Mszy Św.

Z naszej parafii wyrusza pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę w rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd 11 lipca o godz. 6.00 sprzed domu parafialnego. Koszt 60 złotych. Zapisy po Mszach Świętych lub w kancelarii. Na miejscu Msza Święta o godz. 15.00, powrót około 22.00.

Za tydzień po Mszach Świętych będzie możliwość złożenia ofiary na funkcjonowania „Radia Maryja” i „Telewizji Trwam”

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Nieomylność papieża” – Jak zrozumieć ogłoszony przed 150 laty dogmat o nieomylności papieża i gdzie są jego granice?; oraz „Rywałd – początek internowania” – Pierwsze z miejsc internowania Prymasa Tysiąclecia, towarzyszące mu okoliczności i fakty.
W „Gościu Niedzielnym” „Świadectwo z krwawym paskiem” – ukazuje czym jest męczeństwo oraz artykuł o księżach zmieniających parafie w naszej diecezji.
W dwumiesięczniku „Miłujcie się” artykuł: „Przeżyłam śmierć kliniczną” – świadectwo młodej kobiety.