XII Niedziela Zwykła

Jest nas w kościele coraz więcej, prosimy o zachowanie odległości, pamiętajmy o zaleceniach sanepidu, m.in. o maseczkach ochronnych.

Wczoraj przystąpiło do I Komunii Świętej 27 dzieci. Bardzo dziękujemy rodzicom, paniom katechetkom a także ks. Andrzejowi za przygotowanie dzieci do sakramentu Eucharystii. Rodzicom dziękujemy za dar ołtarza w wysokości 2.950 zł. Za te pieniądze zostały kupione 3-metrowe ławki z oparciami które zostały ustawione przed kościołem. Dziękujemy panu Danielowi Marcinowi Skarżyńskiemu za przywiezienie tych ławek.

Zbliża się koniec roku szkolnego, z tej racji zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 8.00. Spowiedź od poniedziałku na Mszach Świętych.

Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych błogosławieństwo pojazdów i modlitwa o bezpieczne wyjazdy wakacyjne. Błogosławieństwo będzie odbywało się tradycyjnie przy bramie kościoła od ul. Ogrodowej oraz od ulicy Kościelnej.

Na prośbę rodziców I-rocznica Komunii Świętych dla chętnych z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego za tydzień w Niedzielę o godzinie 16.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w piątek o godz. 17.00 i na Mszach Świętych w tygodniu.

We wtorek o godz. 18:00 odbędzie się Msza Święta Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio, poprzedzona różańcem przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17:30. Po Mszy Świętej spotkanie w salce w domu parafialnym.

W środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona naszego miasta.. Uroczysta Msza Święta w kościele św. Jana Chrzciciela o godz. 19.00. W naszej parafii Msze Święte w tym dniu o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

W najbliższą sobotę odbędzie się I – Komuna Święta dzieci. O godz. 10.00 grupa
s. Margaret, o godz. 11.30 grupa pani Eli.  Pierwsza spowiedź w piątek o godzinie 16.00.

W sobotę o godzinie 18.00 Msza Święta dziękczynna kończąca rok duszpasterski dla służby liturgicznej ołtarza, ministrantów, lektorów, bielanek, scholanek, sypaczek.

Za tydzień ofiary zbierane na tace będą w ¼ przekazane na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

Selezjańskie Liceum Ogólnokształcące przyjmuje na nowy rok szkolny. Szczegóły na plakacie.

Dziękujemy za dodatkowe ofiary do puszki w kościele i na konto parafialne.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Ojcostwo, dar i zadanie” – Chłopak patrząc na ojca uczy się przede wszystkim jaki sam ma być w dorosłym życiu, jako mężczyzna i ojciec; oraz „Jak formować sumienie” – Rozmowa z Ks. Robertem Wielądkiem, misjonarzem miłosierdzia, o sakramencie Spowiedzi Świętej. W „Gościu Niedzielnym” „Naczynia Połączone” – pierwsze czwartki, piątki i soboty. Interesowni praktykują dla obietnic, gorliwi – z miłości., W dwumiesięczniku „Miłujcie się” artykuły: „Nawrócenie Emila Zoli” – pisarza i mistrza loży masońskiej oraz „Święty Józef” – nasz potężny orędownik w niebie.