XI Niedziela Zwykła

Dziękujemy Ks. Jerzemu za dzisiejsze Słowo Boże. Po Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary na dokończenie budowy kościoła w Wólce Mińskiej.

Dziękujemy za udekorowanie ołtarza na Boże Ciało starszym ministrantom i grupie „Ojca Pio”. Dziękujemy także rodzinie z Targówki za ofiarowanie brzózek do ołtarza.

Bóg zapłać za dar modlitwy dzieciom pierwszokomunijnym ze szkoły nr 4
z ul. Siennickiej, ich rodzicom a także za kwiaty do ołtarza i ofiary na nasz kościół w wysokości 1400 zł. Dziękujemy ks. Andrzejowi i s. Joannie za przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej.

Wokół Kościoła były ustawione ławki do siedzenia i niestety siedem z nich zostało skradzionych. Jest to czyn świętokradzki, współczujemy złodziejom.

Od czerwca do końca września nie będzie Mszy Świętej niedzielnej o godz. 16.00.

Poradnictwo Rodzinne w naszej parafii jest już czynne.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa  w naszej parafii w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00,  w niedzielę i święta o godz. 17.30.

W oktawie „Bożego Ciała” po Mszy Świętej o godzinie 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja wokół kościoła. Dziś wyjątkowo nabożeństwo czerwcowe, nieszpory i procesja o godzinie 17.15. Zapraszamy asystę kościelną, bielanki i ministrantów. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do procesji.

Dziś o godz. 19.00 w domu parafialnym zebranie dla rodziców ministrantów, bielanek i scholanek zainteresowanych 9 dniowym wyjazdem wakacyjnym w Bieszczady w drugiej połowie lipca. Jeśli ktoś z rodziców jest zainteresowany, a nie może uczestniczyć w spotkaniu, prosimy o kontakt z ks. Tomaszem.

Dziś po Mszy Świętej ministranci rozprowadzają wodę święconą. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na fundusz ministrancki i wyjazdy wakacyjne dla ministrantów.

Dziś przy zachowaniu środków bezpieczeństwa o godzinie 18.50 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się obecnie w tym roku do sakramentu bierzmowania. Prosimy o uczestniczenie w spotkaniu w maseczkach.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msze Święte o godzinie 6.30, 8.00, 15.00 i 18.00. Z racji uroczystości po nabożeństwie czerwcowym odbędzie się procesja eucharystyczna. Uroczystość znosi też piątkowy post od pokarmów mięsnych.

W sobotę o godz. 11.00 odbędą się Komunia Święta dla chętnych dzieci ze szkoły podstawowej numer 2 i szkoły podstawowej salezjańskiej.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W soboty, niedzielę i uroczystości Maryjne o godzinie 6.00 są śpiewane Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do naszego kościoła.

W najbliższa Niedzielę po wszystkich Mszach świętych błogosławieństwo pojazdów i modlitwa o bezpieczne wyjazdy wakacyjne. Błogosławieństwo będzie odbywało się tradycyjnie przy bramie kościoła od ul. Ogrodowej oraz od ulicy Kościelnej.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Miłosierdzie w praktyce” – O działaniach Caritas w czasie pandemii i o tym jak organizacji udało się uniknąć złych zakupów; oraz „Pisanie o Kościele” – Skąd biorą się dziwne poglądy na Kościół  w mediach. W „Gościu Niedzielnym” „Naprawdę Bóg, naprawdę pokarm” o przeistoczeniu chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa, oraz „Krew Ameryki” – płonąca Ameryka to bardziej starcie cywilizacji niż zamieszki na tle rasowym.