Niedziela - Uroczystość Najświętszej Trójcy

W soboty, niedzielę i uroczystości Maryjne o godzinie 6.00 są śpiewane Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do naszego kościoła.

Za dzisiejsze ofiary przeznaczone na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie składamy serdeczne Bóg zapłać.

Od dzisiejszej niedzieli aż do końca września nie będzie Mszy Świętej o godzinie 16.00.

Wczoraj 21 dzieci przystąpiło do I Komunii Świętej. Dziękujemy za piękny dar modlitwy i ofiary na nasz kościół w wysokości 1990 zł.

Poradnictwo Rodzinne w naszej parafii jest już czynne.

Na naszym cmentarzu jest budowane ogrodzenie z kamienia. Niestety są osoby które podjeżdżają samochodami i kradną kamienie - jest to świętokradztwo. Dlatego niebawem zostanie zainstalowana kamera.

Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Zachęcamy do sakramentu spowiedzi i przyjęcia prawdziwego Pana Jezusa w Komunii Świętej w kościele,
nie on-line. W tygodniu spowiadamy na wszystkich Mszach Świętych.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa  w naszej parafii w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00,  w niedzielę i święta o godz. 17.30.

W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ze względu na pandemię uroczystej procesji ulicami parafii nie będzie. Po Mszy Świętej o godzinie 11.00 będzie procesja wokół kościoła z udziałem służby liturgicznej. Prosimy o udekorowanie swoich posesji i mieszkań emblematami religijnymi, aby w ten sposób wyznać swoją wiarę i uczcić Boga. Msze Święte o godzinie 6.30, 8.00, 9.30, 11.00  i 18.00

Za tydzień przyjedzie do nas ze słowem Bożym Ks. Jerzy Danecki. Po Mszach Świętych będzie możliwość złożenia ofiary na dokończenie budowy kościoła w Wólce Mińskiej.

W sobotę 13 czerwca o godzinie 11.00 do pierwszej Komunii Świętej przystąpią niektórzy uczniowie szkoły podstawowej numer 4.

Dziękujemy za nakrętki plastikowe, nadal można je przynosić.

W przyszłą niedzielę  14 czerwca o godzinie 19.00 w domu parafialnym zebranie dla rodziców ministrantów, bielanek i scholanek zainteresowanych 9 dniowym wyjazdem wakacyjnym w Bieszczady w drugiej połowie lipca. Jeśli ktoś z rodziców jest zainteresowany, a nie może uczestniczyć w spotkaniu, prosimy o kontakt z
ks. Tomaszem.

W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

W przyszłą niedziele przy zachowaniu środków bezpieczeństwa o godzinie 18.50 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się obecnie w tym roku do sakramentu bierzmowania.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Źródło i szczyt” – Dlaczego to, co się dzieje z Mszą Świętą w czasie pandemii, jest dramatyczne dla Kościoła?; oraz „Kłamstwa edukacji seksualnej” – Czy w przypadku tzw. Edukacji seksualnej chodzi jeszcze o bezstronne przekazywanie wiedzy czy o programowanie młodego człowieka?. W „Gościu Niedzielnym” „Proces za medialny lincz na kard. P  ellu”. Rząd australijski pozwał 19-tu dziennikarzy i 21 agencji medialnych które podżegały i namawiały do zachowań agresywnych wobec kardynała.