Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dziękujemy ks. Pawłowi pracującemu w Kazachstanie za dzisiejsze Słowo Boże. Po Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary na Misje.

2. Wobec ustępującej pandemii i mimo istniejącej dyspensy od udziału we Mszy Świętej, zachęcamy tych co mogą poruszać się w przestrzeni publicznej do powrotu w życiu religijnym poprzez uczestnictwo na żywo we Mszy Świętej; a rodziców i dziadków o katechizowanie swoich pociech, poprzez żywy przekaz wiary rozmawiając i tłumacząc o Bogu. Pomocą są czasopisma dla dzieci, m.in. „Anioł Stróż”; i wiele ciekawych książek. Jeżeli nie przekażemy wiary dzieciom to nie będą zbawione.

3. W związku z dzisiejszymi uroczystościami w kościele lub kaplicy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za pobożne odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjść”.

4. Jutro drugi dzień Świąt Pięćdziesiątnicy, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00.

5. Od jutro rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy Świętej o 18.00,  w niedzielę i święta o godzinie 17.30.

6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dziękujemy wszystkim którzy nas księży wspierają modlitwami a zwłaszcza grupom margaretek, żywego różańca i grupie Ojca Pio. Msze Święte o godzinie 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca, spowiedź podczas Mszy Świętych. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski z rozmyślaniami.

8. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym roku kończy ona czas spowiedzi wielkanocnej, ofiary z tego dnia będą przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. Za tydzień w niedzielę aż do września tego roku nie będzie Mszy Świętej na godzinę 16.00.

10. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto parafialne a także na tacę i do puszki w kościele.

11. Dziękujemy za nakrętki plastikowe, nadal można je przynosić.

12. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Jak działa Duch Święty” – Czy działanie Ducha Świętego może przeczyć rozumowi i logice?; oraz „Pierwsza Spowiedź” – Wzruszające przeżycia związane z pierwszą Komunią Świętą dzieci z domów dziecka. W „Gościu Niedzielnym” „Nastoletnia świętość” ukazuje nam dzieci, które Kościół wyniósł na ołtarze, albo oczekujących na to wyniesienie oraz Ks. Jan Twardowski i jego wiersze. W dwumiesięczniku „Miłujcie się świadectwo uzdrowienia z koronawirusa za wstawiennictwem św. Charbela. Jest też do nabycia gazeta „Głos Ojca Pio”.