V Niedziela Wielkanocna

1. Inspekcja Sanitarna zarządziła by w kościołach wierni zakładali maseczki ochronne. Każdy indywidualne ponosi za to odpowiedzialność.

2. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto parafialne a także na tacę i do puszki w kościele.

3. Dzisiejsze ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.

4. Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Bożej w tygodniu po Mszy Świętej o 18.00,  w niedzielę o godzinie 17.00.

5. Dziękujemy za nakrętki plastikowe, nadal można je przynosić.

6. W czwartek święto św. Macieja Apostoła.

7. W sobotę uroczystość św. Andrzeja Boboli, Kapłana i męczennika, głównego patrona Polski. Msze święte w tym dniu o godzinie 6.30, 8.00, 18.00.

8. 28 kwietnia tego roku pożegnaliśmy naszego kapłana, wikariusza i kapelana szpitala ś. p. Tadeusza  Zielińskiego. Msza Święta gregoriańska w jego intencji będzie sprawowana przez cały miesiąc czerwiec. Godziny Mszy zostaną w najbliższym czasie podane na naszej stronie parafialnej. W tygodniku idziemy jest krótki życiorys +ks. Tadeusza.

9. Na prośbę rodziców grupa dzieci do 20 osób w sobotę 6 czerwca o godzinie 11.00 przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Jest możliwość ustalenia kolejnego terminu przedwakacyjnego z ks. Andrzejem dla dzieci chcących przyjąć Pierwszą Komunię Świętą.

10. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Religia czy duchowość?” – Czy w religii powinniśmy szukać mocnych wrażeń i dlaczego Bóg wprowadza nas czasem w sytuacje po ludzku bez wyjścia; oraz „Papież emeryt o Antychryście” – W czym papież Benedykt XVI widzi największe dzisiaj zagrożenie dla Kościoła?. W „Gościu Niedzielnym” „Ten problem nie został wymyślony” -  artykuł o teoriach szerzonych podczas pandemii oraz „Komunia z odzysku” – Pandemia może przyczynić się do pogłębienia przeżywania Pierwszej Komunii Świętej. W dwumiesięczniku „Miłujcie się” artykuł: „Całun Turyński” – wstrząsający świadek męki śmierci i zmartwychwstania Chrystusa oraz artykuł o Madzi która urodziła się bez dużej części mózgu,. Nie powinna mówić, chodzić, ani myśleć. Dziewczynka już od 14 lat zadziwia lekarzy. Jest też do nabycia gazeta „Głos Ojca Pio”.