III Niedziela Wielkanocna

1. Serdecznie dziękujemy starszym ministrantom za budowę i demontaż ciemnicy i Grobu Pańskiego.

2. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony w kościele, a także ofiary przez przelewy bankowe.

3. Inspekcja Sanitarna zarządziła by w kościołach wierni zakładali maseczki ochronne. Jeżeli ktoś się do tego nie zastosuje ponosi indywidualne konsekwencje i odpowiedzialność. Nasza świątynia według wyliczeń może pomieścić 71 osób, a na zewnątrz na placach ok. 533 osoby (8000 m2) gdzie sięga nagłośnienie. Uczestniczymy w odpowiedniej odległości od siebie, również wzdłuż chodników na zewnątrz. Spowiedź w kościele i na zewnątrz.

4. W związku że jest nas teraz więcej księży zachęcamy do spowiedzi wielkanocnej by nie zerwać łączności z kościołem. Pamiętajmy o przykazaniu Kościelnym aby przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Przez Internet oglądając wesele nie najemy się, podobnie jest z Mszą Świętą. Ci co muszą zostać w domu niech uczestniczą pobożnie w Mszy Świętej, ci co mogą niech przyjmą Pana Jezusa rzeczywistego do swego serca, nie wirtualnego. Jeżeli nie w niedzielę to choć w tygodniu, jeżeli zajdzie taka potrzeba będą włączone głośniki na zewnątrz kościoła.

5. Ze względu na pandemię I Komunie Święte są planowane na wrzesień. Pierwsza grupa 13 września, a później według kolejności z poprzednich lat.

6. W piątek pierwszy piątek miesiąca, ze względu na świąteczny charakter dnia ks. biskup udzielił dyspensy od postu.

7. W sobotę obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Jest ona przeniesiona z trzeciego maja na ten dzień. Msze Święte o godzinie 6.30, 8.00, 9.30, 18.00. O godzinie 6.30 Msza Święta Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Maryi, a później różaniec i 15 minutowe rozmyślania.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza Święta w intencji naszego miasta, o błogosławieństwo Boże dla naszych mieszkańców. Intencja zamówiona przez pana burmistrza Mińska Mazowieckiego.

9. Pierwszego maja rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa w tygodniu po Mszy Świętej o 18.00,  w niedzielę o godzinie 17.00.

10. Wiemy że z powodu obecnej sytuacji w Polsce i na świecie, wiele instytucji boryka się z różnymi problemami dlatego szczególnie zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Biblia: dom wyznawców Chrystusa” – Czytanie biblii bez wiary, jest jak odtwarzanie muzyki Chopina kijem po drewnianym płocie; oraz „Patriotyzm w sklepie” – Gdyby popyt na krajowe produkty zwiększył się o 1% to w kraju pozostało by 6,6 mld złotych. W „Gościu Niedzielnym” artykuł o australijskim kardynale który zanim został oczyszczone z zarzutów pedofilii, spędził w ciężkim więzieniu ponad 13 miesięcy, a media o tym milczą.