IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś i w najbliższą niedzielę Msze Święte w zwykłym  porządku niedzielnym.

2. Zgodnie z dekretem Ks. Biskupa i regulacjami prawnymi władz państwowych zgromadzenia nie mogą być większe niż 50 osób. Ks. Biskup w dekrecie
„o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego” w punkcie 3 postanawia co następuje: "Ograniczam możliwość uczestnictwa wiernych we Mszach św. (niedzielnych, obrzędowych, w dni powszednie) do osób zamawiających intencję mszalną lub, w wypadku pogrzebu, do najbliższej rodziny. We wszystkich Mszach, wraz z duchowieństwem parafialnym, posługującymi w liturgii i uczestnikami może brać udział maksymalnie 50 osób". Pamiętajmy też, że Ks. Bp. Romuald Kamiński udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do końca marca bieżącego roku. Należy wówczas uczestniczyć w Mszy Świętej transmitowanej bezpośrednio w telewizji, radiu czy Internecie. W dni powszednie godziny Mszy Świętych nie ulegają zmianom.

3. Zostają odwołane wszystkie nabożeństwa poza Mszami Świętymi (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego). Zostają też odwołane Misje Święte i Rekolekcje Parafialne.

4. Wszelkie spotkania wspólnot i grup parafialnych zostają odwołane, w tym także kurs przedmałżeński oraz przygotowanie do Chrztu Świętego i Pierwszej Komunii Świętej. W tym czasie kandydaci do Sakramentu Bierzmowania nie wypełniają indeksów.

5. Aby odwrócić klęskę pandemii trzeba najpierw ukorzyć się przed Bogiem, przepraszając go za wszelkie nieprawości. Biskupi zachęcają by w rodzinach
o godzinie 20.30 odmawiać codziennie różaniec, oraz w dowolnym czasie koronkę do Miłosierdzia Bożego.

6. Na znak naszej pokuty i nawrócenia zawieśmy w naszych oknach obraz Matki Bożej. Będzie to świadectwo naszej modlitwy i wiary w odsunięcie pandemii.

7. Zamiast Misji które zostały odwołane, od poniedziałku do środy będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty. W tym czasie spowiedź podczas Mszy Świętych oraz od godz. 8.30 do 12.30 i od 16.00 do 18.30. W pozostałe dni spowiedź podczas Mszy Świętych. Przez najbliższe trzy dni od poniedziałku do środy kościół będzie otwarty.

8. W Internecie na stronie parafialnej będą zamieszczane nauki rekolekcyjne. Zachęcamy do ich odsłuchania. Nauki poprowadzi ks. Tomasz Borkowski.

9. Dzisiejsze ofiary na tace są przeznaczone na chore dzieci w hospicjum.

10. W najbliższy piątek po Mszy Świętej o godzinie 18.00 sami kapłani wraz z niezbędną służbą liturgiczną odbędą przemarsz pokutny bez udziału ludu. Przejdą z modlitwą ekspiacyjną w intencji oddalenia pandemii następującymi ulicami Kościelną, Kazimierza Wielkiego, Czarneckiego, Warszawską, Parkową, Szczecińską, Toruńską, Budowlaną. W tym czasie zachęcamy do żarliwej modlitwy przy zapalonej w oknie naszego domu gromnicy lub świecy. W następny piątek kapłani przejdą drugą stroną parafii. Bardzo prosimy o niedołączanie się do przejścia kapłanów i pozostaniu w swoich domach.

11. Do puszki znajdującej się przy krzyżu wielkopostnym z tyłu kościoła można składać ofiary przeznaczone na grób pański oraz na kwiaty do niego.

12. Pod chórem jest do nabycia tygodnik Idziemy oraz dwumiesięcznik Miłujcie się.