Komunikat

PROSIMY O POWTÓRNE ZAPOZNANIE SIĘ Z INFORMACJAMI GDYŻ NASTĄPIŁY ZMIANY

Przekazujemy informacje dotyczące służby Boże w naszej parafii w związku z komunikatami i zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski oraz Biskupa Romualda Kamińskiego ordynariusza diecezji Warszawsko-Praskiej.

kliknij obok w niebieski kwadracik  -------> więcej

Przekazujemy informacje dotyczące służby Boże w naszej parafii w związku z komunikatami i zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski oraz Biskupa Romualda Kamińskiego ordynariusza diecezji Warszawsko-Praskiej.

Aż do odwołania wprowadzamy następujące postanowienia:

1. W niedzielę Msze Święte będą odbywały się w godzinach 6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00. Prosimy wziąć pod uwagę, że zgodnie z dekretem i regulacjami prawnymi władz państwowych zgromadzenia nie mogą być większe niż 50 osób. Ks Biskup w dekrecie o w prowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego (https://diecezja.waw.pl/6902) w p. 3 postanawia co następuje "Ograniczam możliwość uczestnictwa wiernych we Mszach św. (niedzielnych, obrzędowych, w dni powszednie) do osób zamawiających intencję mszalną lub, w wypadku pogrzebu, do najbliższej rodziny. We wszystkich Mszach, wraz z duchowieństwem parafialnym, posługującymi w liturgii i uczestnikami może brać udział maksymalnie 50 osób."

Pamiętajmy też, że ks. bp. Romuald Kamiński udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do końca marca bieżącego roku: osobom w podeszłym wieku, osobom chorym lub mającym objawy infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym sprawującym nad nimi bezpośrednią opiekę, a także wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. (https://diecezja.waw.pl/6899). Należy wówczas uczestniczyć w Mszy Świętej transmitowanej bezpośrednio w telewizji, radiu czy Internecie. Na zakończenie każdej Mszy Świętej będziemy śpiewali Suplikacje przyzywając Bożego Miłosierdzia, przepraszając za zniewagi wyrządzone Bogu, Kościołowi i osobom poświęconym Bogu, jednocześnie prosząc o oddalenie zarazy.

2. W dni powszednie godziny Mszy Świętych nie ulegają zmianom. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adroacji, spowiedź w kościele podczas Mszy Świętych.

3. Zostają odwołane wszystkie nabożeństwa poza Mszami Świętymi (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego). Zostają też odwołane Misje Święte i Rekolekcje Parafialne.

4. Wszelkie spotkania wspólnot i grup parafialnych zostają odwołane, w tym także kurs przedmałżeński oraz przygotowanie do Chrztu Świętego i Pierwszej komunii Świętej. W tym czasie kandydaci do Sakramentu Bierzmowania nie wypełniają indeksów.

5. Prosimy o zapoznanie się z następującymi komunikatami:

Komunikat w sprawie profilaktyki zagrożeń związanych z ogłoszoną pandemią koronawirusa: https://diecezja.waw.pl/6896

Dyspozycje w związku z pandemią koronawirusa: https://diecezja.waw.pl/6897

Dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej: https://diecezja.waw.pl/6899

Dekret Biskupa Warszawsko-Praskiego po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego: https://diecezja.waw.pl/6902

6. Zachęcamy do codziennej żarliwej rodzinnej i indywidualnej modlitwy w naszych domach. Służby walczące z rozprzestrzenianiem się choroby oraz tych których ograniczenia i skutki epidemii dotykają w jakikolwiek sposób, polecamy Miłosiernemu Bogu. Zachowajmy ostrożność i dostosujmy się do wytycznych służb medycznych i komunikatów kościelnych.

7. Postanowienia mogą ulegać zmianom więc prosimy o obserwowanie naszego profilu na facebooku lub stornie internetowej parafii. Ogłoszenia będą wywieszone są także w gablotach przy kościele i kancelarii parafialnej.

Duszpasterze parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim