II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś taca jest przeznaczona na papieskie dzieła misyjne „Ad Gentes”.

2. We wtorek o godz. 19.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapisy w domu parafialnym na pierwszym spotkaniu.

3. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć ks. Piotra Rosochackiego. Wygłosi on do nas Słowo Boże, a po Mszach Świętych będzie możliwość złożenia daru na Caritas Ukraiński.

4. Przy ołtarzu Matki Bożej jest wystawiona Wielka Księga Trzeźwości. Do tej księgi mogą się wpisywać osoby które na jakiś czas, albo na całe życie, postanowią zerwać z jakimś nałogiem, np. alkoholem, hazardem, itp. Wystarczy wpisać postanowienie, swoje imię oraz wiek.

5. W czasie Wielkiego Postu w niedzielę o godzinie 17.00 Gorzkie Żale wraz z procesją, w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 17.15, dla dorosłych
po Mszy Świętej o godz. 15.00, oraz o godz. 19.00. W tym czasie powstrzymujemy się od zabaw i imprez rozrywkowych.

6. Dziękujemy 2 osobom za ofiarę 350 złotych na renowacje ołtarza. Choć ołtarz został już spłacony, to kto by chciał mieć swój udział w jego renowacji, może nadal złożyć ofiarę w kancelarii parafialnej. Wszyscy ofiarodawcy będą umieszczeni w księdze pamiątkowej która będzie umieszczona z tyłu ołtarza.

7. Parafialny Zespól Caritas serdecznie zaprasza na spotkania klubiku seniorów, które odbywają się w domu parafialnym, w poniedziałki o godz. 10.00. Członkowie spędzają czas przy kawie i herbacie. Uczestniczą w ciekawych spotkaniach, oglądają filmy, biorą udział w wyjazdach, warsztatach i nie tylko. Uczestnictwo w klubiku jest bezpłatne.

8. W kinie Muza w Mińsku Mazowieckim można obejrzeć piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa pt. „Najświętsze Serce”. Rozpoczyna się on historią objawień które doświadczyła św. Maria Alacoque, i dwunastoma obietnicami złożonymi przez Pana Jezusa tym, którzy będą posiadali szczególne do Niego nabożeństwo. Warto tutaj wspomnieć, że nasza Ojczyzna została 100 lat temu oddana Sercu Jezusowemu, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy. Projekcje odbędą się w niedzielę : 15 i 22 marca o godz. 13:00.  31 marca we wtorek o godz.11.30 seans dla grup szkolnych.

9. Do puszki znajdującej się przy krzyżu wielkopostnym z tyłu kościoła można składać ofiary przeznaczone na grób pański oraz na kwiaty do niego.

10. Osoby chcące uczestniczyć w Mszy beatyfikacyjnej kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. Dla tych osób zostaną wyrobione karty wstępu.

11. W dniach od 22 do 29 marca w naszej parafii odbędą się misje parafialne. Prosimy o wzięcie planu misji przy wyjściu z Kościoła.

12. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie dla rodziców zainteresowanych wyjazdem wakacyjnym ich dzieci

13. W poniedziałek 16 marca o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci przed pierwszą rocznicą Komunii Świętej.

14. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Jałmużna: pomoc, obecność, czas” – Czym różni się jałmużna wielkopostna od działalności charytatywnej? oraz „Cyniczna gra” – Dlaczego nie powinniśmy lekceważyć antykościelnych sygnałów od większości kandydatów na urząd prezydenta RP?

W „Gościu Niedzielnym”: Pocieszenie nie na zamówienie –  Duchowa pociecha przychodzi wtedy, gdy przestajemy myśleć o sobie; oraz Zbrodnicza decyzja Stalina, którą 80 lat temu wymordowano 25 tyś. polaków.