I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękujemy księdzu Leonidowi z Krymu za Słowo Boże. Po Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary na odbudowe Kościoła…

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Przy ołtarzu Matki Bożej jest wystawiona Wielka Księga Trzeźwości. Do tej księgi mogą się wpisywać osoby które na jakiś czas, albo na całe życie, postanowią zerwać z jakimś nałogiem, np. alkoholem, hazardem, itp. Wystarczy wpisać postanowienie, swoje imię oraz wiek.

3. W czasie Wielkiego Postu w niedzielę o godzinie 17.00 Gorzkie Żale wraz z procesją, w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 17.15, dla dorosłych
po Mszy Świętej o godz. 15.00, oraz o godz. 19.00. W tym czasie powstrzymujemy się od zabaw i imprez rozrywkowych.

4. W środę święto św. Kazimierza Królewicza. Naszemu biskupowi seniorowi Kazimierzowi Romaniukowi  życzymy zdrowia i opieki Bożej.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź na Mszach Świętych. Chorych odwiedzamy w piątek od godziny 9.00.

6. Grupa Odnowy w Duchu Świętym "Nazaret" serdecznie zaprasza w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 na adorację w kościele połączoną z modlitwą uwielbienia.

7. W sobotę o godz. 7.30 różaniec prowadzony przez Rodzinne Koła Różańcowe. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie.

8. Dziękujemy 1 osobie za ofiarę 300 złotych na ołtarz. Przypominamy, że wszyscy ofiarodawcy mający swój udział w renowacji ołtarza będą umieszczeni w specjalnej księdze z tyłu ołtarza

9. W związku z chorobą ks. Tadeusza sprawy kancelaryjne dotyczące cmentarza parafialnego będą podejmowane od wtorku do piątku.

10. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 10 marca we wtorek o godzinie 19.00. Zapisy w domu parafialnym na pierwszym spotkaniu.

11. Za tydzień w niedzielę taca będzie przeznaczona na papieskie dzieła misyjne „Ad Gentes”.

12. Parafialny Zespól Caritas serdecznie zaprasza na spotkania klubiku seniorów, które odbywają się w domu parafialnym, w poniedziałki o godz.10.00. Członkowie spędzają czas przy kawie i herbacie. Uczestniczą w ciekawych spotkaniach, oglądają filmy. Biorą udział w wyjazdach, warsztatach i nie tylko. Uczestnictwo w klubiku jest bezpłatne.

13. Do puszki znajdującej się przy krzyżu wielkopostnym z tyłu kościoła można składać ofiary przeznaczone do przygotowania grobu pańskiego oraz na kwiaty do niego.

14. Od 28 lutego w kinach można oglądać piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa pt. „Najświętsze Serce”. Rozpoczyna się on historią objawień które doświadczyła św. Maria Alacoque, i dwunastoma obietnicami złożonymi przez Pana Jezusa tym, którzy będą posiadali szczególne do Niego nabożeństwo. Warto tutaj wspomnieć, że nasza Ojczyzna została 100 lat temu oddana Sercu Jezusowemu, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy. Film zostanie w najbliższym czasie wyświetlony w kinie w Mińsku Mazowieckim.

15 W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły:  „Sens Postu” – Co jest najważniejsze w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu? oraz „Z sekretów Watykanu” – Co możemy znaleźć w dawnym Tajnym Archiwum Watykańskim i jaką role pełniło ono w dziejach Kościoła. W „Gościu Niedzielnym” o metodach pokonywania pokus.  W miesięczniku „Miłujcie Się” – „Czas ucieka wieczność czeka” – świadectwa wielu świętych potwierdzają iż niebo piekło i czyścic nie są wytworami ludzkiej wyobraźni lecz realnymi stanami. Jest też do nabycia najnowszy „Głos Ojca Pio”.

PLIK