V Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać wszystkim którzy nas przyjęli z sercem i modlitwą w czasie wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy też za ofiary na potrzeby parafii oraz dodatkowe na pokrycie kosztów złocenia ołtarza. Na ten cel zostało zebranych 29 tyś złotych, resztę zaległych kosztów została pokryta z ofiar kolędowych. Ołtarz został spłacony. Jeśli ktoś chciałby mieć jeszcze swój udział w renowacji ołtarza może złożyć swój dar w kancelarii parafialnej.

2. Dziś gościmy o. Walerego z Mińska na Białorusi. Po Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła Matki Bożej Loretańskiej. Dziękujemy ojcu za  Słowo Boże i życzymy by Matka Boża dopomogła w budowie kościoła jej poświęconego.

3. We wtorek wypada wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu modlimy się szczególnie za chorych i ich opiekunów. Coroczna Msza Święta wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych będzie sprawowana w najbliższe misje parafialne dnia 27 marca tego roku.

4. W piątek święto świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa - patronów Europy.

5. Oaza Dzieci Bożych zaprasza wszystkie dzieci od 1 klasy szkoły podstawowej na „dzień z planszówkami” i na „dzień filmowy” który odbędzie się w ten piątek o godzinie 12.00 w salce parafialnej.

6. Grupa Odnowy w Duchu Świętym "Nazaret" zaprasza na spotkania modlitewne w każdy czwartek po wieczornej Mszy Świętej w salce nr 5 w domu parafialnym. Jeden czwartek w miesiącu spotkania odbywają się w kościele i są połączone z Adoracją i modlitwą.

7. Siostry Loretanki zapraszają mężczyzn na rekolekcje „Tajemnica i bogactwo męskiej duszy”. Rekolekcje odbędą się w dniach  21 - 23 luty w Loretto.

8. 17 lutego w poniedziałek Msza Święta ku czci Matki Bożej przygotowująca nas do jubileuszu 20-lecia koronacji naszej Matki Bożej Mińskiej zwanej Hallerowską.

9. Za tydzień ze słowem Bożym przyjedzie do nas ojciec Jezuita Jan Noszczak. Po Mszach Świętych będzie możliwość złożenia ofiary na potrzeby zakonu.

10. W związku z chorobą ks. Tadeusza sprawy kancelaryjne dotyczące cmentarza parafialnego będą podejmowane od wtorku do piątku.

11. Jest możliwość uczestniczenia w pielgrzymce do Kazachstanu w dniach 16-27 kwietnia. Przybliżony koszt około 4000 zł, więcej informacji na plakacie i u ks. Stanisława.

12. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Lourds: wiara, nadzieja, cud” – Rocznie przebywa do Lourds 6 mln pielgrzymów w tym 80 tyś chorych. „Niemieckie plany” –Niemcy są przygotowane do objęcia gospodarczego, politycznego i wojskowego przywództwa w Europie. Na ile Polacy zdają sprawę sobie z tej strategii. Jest też do nabycia „Gość Niedzielny” a w nim artykuł: „Wejściówka do nieba” – o praktykach Mszy Świętych gregoriańskich – skąd się wzięły i dlaczego powinno być ich trzydzieści.