Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dziś gościmy ks. Marka Sędka, naszego byłego proboszcza. Dziękujemy mu za Słowo Boże i życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej. Dziękujemy za złożone ofiary.

2. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny czas Narodzenia Pańskiego. Od jutra zaczyna się Okres Zwykły trwający do Środy Popielcowej.

3. Dziękujemy wszystkim którzy zorganizowali „Orszak Trzech Króli” i włączyli się swoją pracą w te dzieło. Dziękujemy też wszystkim za wsparcie Misji Świętych w wysokości 13 tyś. złotych

4. Dziękujemy za nakrętki plastikowe i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

5. W poniedziałek o godz. 13.00 w kinie „Muza” w Mińsku Mazowieckim zostanie wyświetlony film „Nieplanowane”, opowiadający o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazującym kulisy branży aborcyjnej w USA.

6. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Temat spotkania: „Zostać liderem, pozostać sługą”.

7. Parafia św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim zaprasza na katechezę dla dorosłych „Wielkie debaty współczesności, spór o człowieka, o kościół, o prawdę”. Katecheza odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 19.00 w dolnym kościele parafii
św. Antoniego. Więcej informacji na plakacie.

8. Zapraszamy dzieci na spotkania „Oazy Dzieci Bożych”. W tą sobotę spotkanie odbędzie się o godzinie 9.00 w salce parafialne.

9. W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas zespół muzyczny z Ukrainy. Po Mszach Świętych będzie możliwość nabycia płyt.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej. Msza Święta zbiorowa. Intencje można podawać w kancelarii parafialnej.

11. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły:

Ściśle tajne – na czym polega tzw. Tajemnica papieska w Kościele i w jakim wymiarze została ona ostatnio rozluźniona. Chrzestni – nieoceniony skarb. Jak powinniśmy wybierać dzieciom chrzestnych oraz jakie obowiązki na nich spoczywają.

W najnowszym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: Czy istnieje przeznaczenie? – Dlaczego ludzie wierzą wróżkom i przepowiadaczom przyszłości. Ideologia ekologizmu. - Komu mamy służyć. Jest też do nabycia „Głos Ojca Pio”

12. W naszej parafii rozpoczęła się wizyta duszpasterską, czyli tzw. kolęda. Dziękujemy za miłe przyjęcie, za modlitwy, ofiary, a także ofiary na spłatę złocenia i oświetlenia ołtarza. Prosimy też, aby w domach nie było za gorąco, gdyż wychodząc później na zimne powietrze łatwo jest się zaziębić. Zestawy kolędowe można nabyć u sióstr Loretanek na placu Kilińskiego. Wodę Święconą można pobrać w zakrystii.

Plan kolędy:

13.01.2020 r. (Poniedziałek) - od 16:00

Topolowa – jednorodzinne oraz ul. Topolowa 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 17 i 19

14.01.2020 r. (Wtorek) - od 16:00

ul. Topolowa 24, 31, 33, 35

ul. Budowlana 4 (cały teren „Budowlanki”)  + internat  ul. Parkowa i ul. Wróblewskiego

ul. Budowlana – jednorodzinne

15.01.2020 r. (Środa) - od 16:00

ul. Budowlana 9, 9 b i 9 c ul. Toruńska – jednorodzinne nr nieparzyste i blok 4 a .

ul. Toruńska – jednorodzinne numery parzyste

ul. Toruńska 2a i 4

ul. Toruńska  jednorodzinnen numery nieparzyste i ul. F. Rawskiego (dawna ul. Braci Rokickich)

16.01.2020 r. (Czwartek) - od 16:00