II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Za tydzień ze słowem Bożym przyjedzie do nas były proboszcz Ks. Marek Sędek. Po Mszach Świętych będzie możliwość złożenia ofiary na potrzeby duszpasterskie.

2. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji
I niedzieli miesiąca oraz procesja

3. Dziś o godzinie 17.00 konferencja przed-chrzcielna.

4. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli. Taca będzie przeznaczona na Misje. Porządek Mszy Świętych jak w niedziele z tym wyjątkiem, że nie będzie Mszy Świętej o godzinie 16.00.

5. Jutro po Mszy Świętej na godzinę 12.30 odbędzie się Orszak Trzech Króli. Potrzeba jeszcze 14 mężczyzn do służby porządkowej. Zbiórka o godzinie 11.30 celem przeszkolenia i wręczenia kamizelek. Orszak pójdzie do kościoła św. Antoniego.

6. W związku z jutrzejszą uroczystością Trzech Króli u sióstr przy stolikach będzie można nabyć poświęconą kredę z kadzidłem. Przypominamy, że w domu na drzwiach zewnętrznych piszemy litery K+M+B+2020. Jest to świadectwo, że przynależymy do Kościoła Rzymskokatolickiego.

7. Trzy szopki zostały wyróżnione. Twórców prosimy aby dziś przewieść je do kościoła św. Antoniego. Pozostałe będzie można odebrać pod koniec stycznia.

8. Dziękujemy za nakrętki plastikowe i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

9. 10 stycznia o godz. 19.00 odbędzie się w Warszawie na Torwarze koncert „Betlejem w Warszawie”. Wystąpi m.in. Arka Noego, Natalia Niemen, Mietek Szcześniak i wielu innych artystów. Bilety są do nabycia w zakrystii po Mszach świętych.

10. Zapraszamy dzieci na spotkania „Oazy Dzieci Bożych” które odbywają się w soboty o godz. 11.00.

11. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Razem w orszaku. Katolicy w Polsce wyznają swoją wiarę w Jezusa. Polskie orszaki Trzech Króli są największe na świecie. Nasza wada narodowa. Narzekanie jak i słuchanie tego szkodzi zdrowiu i niszczy mózg.

W najnowszym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: Przesłuchanie nadal aktualne - Kard. Stefana Wyszyńskiego abyśmy byli wolni jak orły wolne, co wznoszą się ponad przeciętność. Największe więzienie świata w Chinach.  Jest jeszcze do nabycia dwumiesięcznik „Miłujcie się:

12. W naszej parafii rozpoczęła się wizyta duszpasterską, czyli tzw. kolęda. Dziękujemy za miłe przyjęcie, za modlitwy, ofiary, a także ofiary na spłatę złocenia i oświetlenia ołtarza. Prosimy też, aby w domach nie było za gorąco, gdyż wychodząc później na zimne powietrze łatwo jest się zaziębić. Zestawy kolędowe można nabyć u sióstr Loretanek na placu Kilińskiego. Wodę Święconą można pobrać w zakrystii.

PLAN KOLĘDY:

07.01.2020 r. (Wtorek) - od 16:00 (5)

ul. Chełmońskiego – jednorodzinne

ul. Chełmońskiego 75

ul. Chełmońskiego 10a i 18

ul. Chełmońskiego 10b i 20

ul. Olsztyńska – jednorodzinne i blok 37

ul. Olsztyńska 4 i 41

8.01.2020 r. (środa) - od 16:00

ul. Lipowa – jednorodzinne i bloki: 11, 13, 15

ul. Mrozowska, ul. Wyspiańskiego nr parzyste

ul. Wyspiańskiego nr nieparzyste, ul. Miła i