Niedziela Świętej Rodziny : Jezusa, Maryi i Józefa

1. Serdecznie dziękujemy ks. Zbigniewowi za słowo Boże i życzymy mu pomocy Bożej w ewangelizacji na Syberii i w Kazachstanie. Po Mszy przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary na ten cel.

2. Dziś w czasie Mszy Św. o godz. 12.30 świętujemy jubileusze małżeńskie. Pragniemy w sposób szczególny świętować i dziękować Panu Bogu za rodziny i dar Sakramentu Małżeństwa.

3. We wtorek 31 grudnia o godz. 18.00 Msza Św. dziękczynna za miniony rok z nabożeństwem i sprawozdaniem z pracy duszpasterskiej oraz z inwestycji jakie były dokonane w parafii. Za udział w tej Mszy Świętej i nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. We wtorek 31 grudnia kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach porannych.

5. W środę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze Święte według porządku niedzielnego, z takim wyjątkiem, że nie będzie Mszy Świętej o godzinie 6.30.
W tym dniu za udział w Mszy Świętej można także uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani w tym dniu od godz. 9.00 będą odwiedzać z posługą sakramentalną chorych w ich domach. Spowiedź w kościele w I piątek w czasie Mszy Świętych i od godz. 17.30.

7. W sobotę Msza Święta o godzinie 18.00 i różaniec z racji I soboty miesiąca. Szczególnie zapraszamy Rodzinne Róże Różańcowe.

8. W przyszłą niedzielę katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.30 nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

10. 6 stycznia ulicami przejdzie Miński Orszak Trzech Króli. Zachęcamy wszystkich parafian do wzięcia w nim udziału, a szczególnie rodziny z dziećmi. Prosimy aby zgłosiło się 15 mężczyzn do służby porządkowej

11. W ramach VI Mińskiego Orszaku Trzech Króli Parafia Narodzenia NMP i Fundacja „Dziękujemy za Wolność” ogłaszają konkurs p.t. „Zbuduj szopkę Bożonarodzeniową.”. Szopki można dostarczać do kościoła 1 stycznia 2020 r. Najlepsze prace zostaną wyróżnione 6 stycznia 2020 r.

12. 10 stycznia o godz. 19.00 odbędzie się w Warszawie na Torwarze koncert „Betlejem w Warszawie”. Wystąpi m.in. Arka Noego, Natalia Niemen, Mietek Szcześniak i wielu innych artystów. Bilety są do nabycia w zakrystii po Mszach świętych.

13. Dziękujemy za nakrętki plastikowe i prosimy o przynoszenie.

14. W czwartek 2 stycznia rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Przypominamy o godnym przyjęciu kapłana, który przychodzi w imieniu Boga i błogosławi dom. Na stole nakrytym białym obrusem stawiamy krzyż, wodę święconą z kropidłem i dwie zapalone świece. Jeżeli ktoś nie ma zestawu kolędowego można go nabyć u sióstr Loretanek na placu Kilińskiego. Wodę Święconą można pobrać w zakrystii. Oprócz księży z naszej parafii będzie chodził ks. Jan Noszczak. Na wizycie duszpasterskiej będzie można nabyć cegiełkę na spłatę złoceń i oświetlenia ołtarza. Rozkład kolędy będzie dostępny na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Wizyta duszpasterska będzie rozpoczynała się w sobotę od godz. 9.00, natomiast w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00.

 

02.01.2020 r. (Czwartek) - od 16:00

ul. Siennicka (za torami) - nr nieparzyste od nr 29 do końca (bez bloków)

ul. Siennicka (za torami) - nr parzyste od nr 20 do końca

ul. Słowackiego

ul. Kasztanowa ul. Ludowa – nr nieparzyste - po drodze ul. Broniewskiego i ul. Modrzejewskiej

ul. Ludowa – nr parzyste - po drodze ul. Mazowiecka i ul. Akacjowa ul. Chłopickiego, ul. Wieniawskiego, ul. Chopina i ul. Moniuszki

04.01.2020 r. (Sobota) - od 09:00

STARA NIEDZIAŁKA:

ul. Mazowiecka nr parzyste od Jakubowa i po drodze ul. Długa

ul. Mazowiecka nr nieparzyste od Jakubowa

ul. Mazowiecka nr parzyste od Mińska

ul. Mazowiecka nr nieparzyste od Mińska i po drodze ul. Miłosza

ul. Leśna, ul. Ogrodowa, ul. Cieszynek ul. Radość

ul. Jabłoniowa, ul. Morelowa i ul. Natolin

ul. Lotniskowa i ul. Strażacka