IV Niedziela Adwentu

1. Siostry Loretanki rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne. Można je nabyć dzisiaj przed i po każdej Mszy świętej, jutro i pojutrze po Roratach oraz w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8.

2. Ministranci przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

3. Młodzież z Ruchu Światło–Życie sprzedaje domowe pierniki. Dochód zostanie przeznaczony na cele wspólnoty.

4. We wtorek 24 grudnia ostatni dzień Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia.

- kancelaria parafialna będzie nieczynna

- nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Jana Pawła II

5. W Wigilię nie będzie Mszy św. wieczornej. Jest to czas spożywania wieczerzy wigilijnej w domach rodzinnych. Przypominamy, że ten uroczysty posiłek winien rozpocząć się odczytaniem fragmentu Ewangelii i modlitwą, a dzieleniu się opłatkiem winna towarzyszyć prawdziwie rodzinna atmosfera, pełna miłości i wzajemnej życzliwości. W Wigilię zachowajmy tradycyjny post. O godz. 24 uroczystą Mszą świętą, zwaną Pasterką, rozpoczynamy świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

6. Porządek Mszy świętych w pierwszy i drugi dzień Świąt, tak jak w każdą niedzielę, z kilkoma wyjątkami:

- 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 i 16.00

- 26 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

7. W Wigilię i w czasie Świąt nie będzie spowiedzi.

8. Grupa Modlitewna O. Pio zaprasza w piątek 27 grudnia na Mszę św. o godz. 18.00 poprzedzoną wspólnym różańcem z rozważaniami O. Pio. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe grupy w salce na plebanii.

9. Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich (od 5 rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby). Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 29 XII 2019 r. w czasie Mszy św. o godz. 12.30. Można jeszcze zgłaszać jubilatów w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

10. 6 stycznia 2020 roku ulicami przejdzie VI Miński Orszak Trzech Króli.

Rozpocznie się Mszą Świętą o godz.12:30 w naszym kościele a następnie przejdzie ulicami miasta do Sanktuarium św. Antoniego z Padwy, gdzie nastąpi wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy w imieniu Fundacji Dziękujemy za Wolność i Fundacji Orszak Trzech Króli.

11. W kościele św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim odbędą się warsztaty na temat wychowywania dzieci. Szczegóły w gablocie ogłoszeniowej.

12. Bóg zapłać 3 rodzinom za ofiarowanie 1150,- zł na spłatę złocenia ołtarza.

13. 10 stycznia o godz. 19.00 odbędzie się w Warszawie na Torwarze koncert „Betlejem w Warszawie”. Wystąpi m.in. Arka Noego, Natalia Niemen, Mietek Szcześniak i wielu innych artystów. Bilety są do nabycia w zakrystii po Mszach świętych.

14. Dziękujemy za nakrętki plastikowe i prosimy o przynoszenie.

15. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w świąteczną pomoc dla potrzebujących. Ofiarodawcom paczek, żywności, środków chemicznych oraz datków pieniężnych, wolontariuszom Caritas i jego sympatykom. Bez ich zaangażowania pomoc tak  wielu potrzebującym nie byłaby możliwa. Niech Bóg wynagrodzi ten dar serca.

16. W ramach VI Mińskiego Orszaku Trzech Króli Parafia Narodzenia NMP i Fundacja „Dziękujemy za Wolność” ogłaszają konkurs p.t. „Zbuduj szopkę Bożonarodzeniową.”.

Szopki można dostarczać do kościoła 1 stycznia 2020 r. Najlepsze prace zostaną wyróżnione 6 stycznia 2020 r.

17. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Admirabile Signum”” – List Apostolski Ojca Świętego Franciszka o znaczeniu i wartości Żłóbka; „Tajemnica wcielenia” – Jak w Starym Testamencie odbywało się przygotowywanie ludzkości na przyjście Boga w ludzkim ciele? oraz „U nas w Budapeszcie” – Jak Węgrzy wygrali z Sorosem, poradzili sobie z ideologią gender i z wieloma innymi problemami, z którymi Polacy sobie nie radzą? – opowiada ambasador Węgier w Polsce.; Do dzisiejszego podwójnego numeru tygodnika „Idziemy” jest dołączony kalendarz na nowy 2020 rok i śpiewnik kolęd. Cena numeru – 5 zł. W roku 2020 będzie to stała cena tygodnika. W najnowszym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Siedem słów od żłóbka” – Co mówi do nas nowo narodzone Boskie dziecię?; Również ponad stustronicowy świąteczny numer tygodnika „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł jest podwójny i zawiera obrazek z propozycją modlitwy przy wigilijnym stole oraz List Apostolski Ojca Świętego Franciszka o znaczeniu i wartości Żłóbka.