III Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Będą trwały do środy włącznie. Wygłosi je ks. Adam Ulatowski z Diecezji Łomżyńskiej. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeniowej. Spowiedź na wszystkich Mszach świętych. Zachęcamy do skorzystania z możliwości spowiedzi rekolekcyjnej i do dobrego przygotowania się do Sakramentu Pokuty przez szczegółowy rachunek sumienia. Od poniedziałku do środy będzie wielu zaproszonych księży w konfesjonałach. Po rekolekcjach ilość spowiedników będzie już ograniczona, więc nie będziemy w stanie wszystkich chętnych wyspowiadać. W czasie Świąt nie będzie spowiedzi.

2. Dzisiaj:

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed Sakramentem Chrztu Świętego o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- O godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

3. Dziękujemy panu Marianowi Skarżyńskiemu za przywiezienie choinek do wystroju świątecznego kościoła.

4. Bóg zapłać 2 rodzinom za ofiarę 150,- zł na spłatę złocenia ołtarza.

5. Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej, w tygodniu przed i po Roratach a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Informujemy jednocześnie, ze siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

6. Pod chórem są do nabycia po Mszach świętych świece wigilijne Caritas. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie potrzebujących dzieci.

7. Ministranci rozprowadzają przed kościołem sianko na stół wigilijny. Ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

8. Jutro rozpoczniemy w naszym kościele Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Nabożeństwo będzie odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00, zaś 24 grudnia po Mszy św. o godz. 8.00 rano.

9. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy chcieliby z racji Świąt Bożego Narodzenia wyspowiadać się i przyjąć Komunię świętą. Księża odwiedzą ich w domach w najbliższy piątek 20.XII od godz. 9.00. Nie dotyczy to osób, u których księża byli w I Piątek grudnia.

10. W ramach VI Mińskiego Orszaku Trzech Króli Parafia Narodzenia NMP i Fundacja „Dziękujemy za Wolność” ogłaszają konkurs p.t. „Zbuduj szopkę Bożonarodzeniową.”. Zachęcamy całe rodziny do włączenie się w kultywowanie tego pięknego świątecznego zwyczaju. Szopki można dostarczać do kościoła 1 stycznia 2020 r. Najlepsze prace zostaną wyróżnione 6 stycznia 2020 r.

11. Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich (od 5 rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby). Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 29 XII 2019 r. w czasie Mszy św. o godz. 12.30. Prosimy, by zgłaszać jubilatów w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

12. Dzisiaj, pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza piękne, ręcznie wykonane bombki. Uzyskany dochód zostanie w całości przeznaczony na potrzeby seniorów.

Wszystkim, którzy wspierają działalność Caritas składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.  Prosimy o modlitwę w intencji potrzebujących, ofiarodawców i Parafialnego Zespołu Caritas.

13. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „SMS z receptą” – Jakie zmiany czekają pacjentów po wprowadzeniu elektronicznych recept?; „Największy z proroków” – Na czym polegała wyjątkowość św. Jana Chrzciciela wśród proroków Starego Przymierza?; „Nim zamieszkali razem” – Kryzys małżeństwa i rodziny zawsze idzie w parze z kryzysem wiary; oraz „Więcej niż protokół” – Jakie zmiany w formalnościach przedmałżeńskich będą obowiązywać od czerwca przyszłego roku? W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Miśkiem kapusty nie okrasisz” – Pomaga się rozumem, nie tylko dobrymi chęciami. Nie ma sensu pomagać głupio; oraz „Dom w pałacu” – Jak kardynał Krajewski zamienił rzymski pałac w dom dla ubogich; W najnowszym numerze dwumiesięcznika „Miłujcie się” mi.in. artykuł o najsłynniejszym ateiście, który uwierzył w Boga.