II Niedziela Adwentu

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

- o godz. 12.00 w tzw. "Godzinie Łaski" rozpocznie się nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

- w czasie Mszy św. o godz. 11.00 przyjęcie nowych kandydatek do Bielanek i Sypaczek.

- o godz. 16.00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP nr 4.

2. Za dzisiejsze ofiary na budowę kościoła w Miedzeszynie składamy serdeczne Bóg zapłać i życzymy ks. proboszczowi Marcinowi i jego parafianom błogosławieństwa Bożego w budowie.

3. Bóg zapłać za ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie w wysokości 4900,- zł.

4. Bóg zapłać 1 rodzinie za ofiarę 100,- zł na złocenie ołtarza.

5. Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej, w tygodniu przed i po Roratach a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8.

Informujemy jednocześnie, ze siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

6. Pod chórem są jeszcze do nabycia po Mszach świętych świece wigilijne Caritas. Dochód za sprzedaży  jest przeznaczony na wsparcie potrzebujących dzieci.

7. Od dziś ministranci rozprowadzają przed kościołem sianko na stół wigilijny. Ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

8. Od poniedziałku czynna będzie Kaplica Adoracji z podjazdem dla wózków.

9. We wtorek 10 grudnia wspomnienie MB Loretańskiej. Z racji święta naszych Sióstr Loretanek życzymy im opieki Matki Bożej i błogosławieństwa Bożego w ich posłudze.

10. W przyszłą niedzielę:

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową - intencje można zgłaszać w tygodniu w kancelarii parafialnej.

- O godz. 16.00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP w Niedziałce oraz szkół nr 1, 5, 6 i 3 w Mińsku Mazowieckim.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- O godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

11. Rekolekcje adwentowe dla dorosłych, dzieci i młodzieży rozpoczniemy w naszej parafii za tydzień, w trzecią niedzielę Adwentu. Będą trwały do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Adam Ulatowski z Diecezji Łomżyńskiej. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeniowej.

12. Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich (od 5 rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby). Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 29 XII 2019 r. w czasie Mszy św. o godz. 12.30. Prosimy, by zgłaszać jubilatów w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

13. Parafialny Zespół Caritas prosi parafian o włączenie się w świąteczną pomoc dla najuboższych, przede wszystkim dla seniorów, niepełnosprawnych, samotnych matek i rodzin znajdującym się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej. Do kosza wystawionego w kościele można składać trwałe produkty spożywcze, a do skarbony Caritas, znajdującej się pod chórem wrzucać datki pieniężne.

Także pod chórem można wylosować kartkę z opisem potrzebującej osoby lub rodziny i przygotować dla niej paczkę świąteczną. Można też wziąć „Torbę pełną miłości” wypełnić ją artykułami higieny osobistej lub środkami czystości i złożyć ją w koszu wystawionym w kościele. Jeżeli ktoś zna rodzinę lub osobę potrzebującą pomocy, może ją zgłosić wolontariuszowi Caritas.

Wszystkim, którzy wspierają działalność Caritas składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.  Prosimy o modlitwę w intencji potrzebujących, ofiarodawców i Parafialnego Zespołu Caritas.

14. Parafia św. Antoniego z Padwy zaprasza na katechezę dla dorosłych, którą poprowadzi ks. Łukasz Żak – historyk mediewista, student Uniwersytetu Santa Croce w Rzymie. Tematem spotkania będzie Sobór Watykański II – przyczyny zwołania, jego skutki dla świata oraz kontrowersje, które żyją aż do dzisiaj. Katecheza odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele.

15. Wydział Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko – Praskiej serdecznie zaprasza wszystkich Nauczycieli i Wychowawców na Adwentowy Dzień Skupienia dla Nauczycieli, który odbędzie się sobotę 14 grudnia o godz. 16.00 w budynku Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Mińsku Mazowieckim, ul. Sosnkowskiego 43 („Mechanik”). Szczegóły na plakacie.

16. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Z Loreto na świat” – Jak dom Matki Bożej z Nazaretu znalazł się w Loreto?; oraz „W poszukiwaniu tożsamości” – Nie po to Syn Boży przyniósł nam Ewangelię, żeby zgubiła się ona wśród tysięcy różnych opinii; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Głos przed Słowem” – Dlaczego jedni przyjmują Jezusa, a inni nim gardzą?; oraz „Możemy razem wyjść na boisko” – Ambasador państwa Izrael w Polsce oświadcza oficjalnie, że Polacy nie są w żaden sposób odpowiedzialni za Holocaust; Jest jeszcze do nabycia najnowszy numer dwumiesięcznika „Głos Ojca Pio” w cenie 8,50 zł.