I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj:

- z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 Adoracja, Procesja Eucharystyczna wewnątrz kościoła oraz spotkanie Kółek Różańcowych.

- o godz. 16.00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP nr 2 i Szkoły Salezjańskiej.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego.

2. Za dzisiejsze ofiary na pomoc Kościołowi odradzającemu się na Wschodzie składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię oraz przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Adwentem rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny i Kościelny.

4. Pod chórem po Mszach świętych są do nabycia świece wigilijne Caritas. Dochód za sprzedaży  jest przeznaczony na wsparcie potrzebujących dzieci.

5. Siostry Loretanki będą rozprowadzają opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej, w tygodniu po Roratach a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8.

Informujemy jednocześnie, ze siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

6. Roraty, czyli uroczyste Msze św. adwentowe ku czci Matki Bożej odprawiane będą w dni powszednie, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do uczestnictwa w roratach z adwentowymi lampionami. Od poniedziałku do piątku konkurs roratni dla dzieci. Ze względu na Roraty, w czasie Adwentu Msza św. w dni powszednie o godz. 7.00 została odwołana. Kolejna Msza św. będzie o godz. 8.00.

7. Od jutra do piątku 6 grudnia Kaplica Adoracji będzie zamknięta, więc nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w I Piątek na wszystkich Mszach św. i od godz. 17.30. Chorych odwiedzimy w ich domach z posługą sakramentalną w piątek od. godz. 9.00.

9. 7 grudnia przypada 28 rocznica powstania Radia Maryja. Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Torunia. W programie nawiedzenie miejsca męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz zwiedzanie muzeum poświęconego ks. Jerzemu. Wyjazd o godz.6.00 z parkingu przy ul. Kościelnej, powrót ok. godz. 23.00, koszt 60,- zł (z ubezpieczeniem). Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszach świętych. Z pielgrzymami pojedzie ksiądz. Serdecznie zapraszamy. Zostało jeszcze 6 wolnych miejsc.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP nr 4.

11. Za tydzień taca na budowę kościoła w Miedzeszynie.

12. W niedzielę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12.00 w tzw. "Godzinie Łaski" - czasie wskazanym przez Matkę Bożą w objawieniach w Montichiari we Włoszech rozpocznie się krótkie nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą św. zbiorową. Intencje na nią można zgłaszać w tygodniu w kancelarii.

13. 8 grudnia zapraszamy Bielanki i Sypaczki na Mszę św. o godz. 11.00 z okazji Uroczystości Patronalnej. Podczas Mszy św. odbędzie się przyjęcie nowych kandydatek do Służby Liturgicznej Dziewcząt.

14. Klerycy z naszego Seminarium wystawiają sztukę „Opowieść wigilijna” w wersji współczesnej. Organizowany jest wyjazd na tę sztukę w sobotę 14 grudnia b.r. o godz. 9.00. Powrót ok. 14.00. Koszt z ubezpieczeniem 15.- zł.

15. Bóg zapłać 1 rodzinie za złożoną w ostatnim tygodniu ofiarę 200,- zł na złocenie ołtarza. Do tej pory na złocenie ołtarza złożono ofiary w wysokości 18100,- zł, zostało do spłacenia 61900,- zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

16. Wczoraj została zakończona wymiana dachu Domu Parafialnego. Koszt całkowity wyniósł 54500,- zł.

17. Ponieważ bardzo dużo śmieci zewnętrznych jest wrzucanych do kontenerów przy cmentarzu, została zamontowana kamera.

18. Nadal można przynosić nakrętki plastikowe. W imieniu chorego dziecka i jego rodziców serdecznie dziękujemy.

19. Parafialny Zespół Caritas prosi parafian o włączenie się w świąteczną pomoc dla najuboższych, przede wszystkim dla seniorów, niepełnosprawnych, samotnych matek i rodzin znajdującym się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej. Do kosza wystawionego w kościele można składać trwałe produkty spożywcze, a do skarbony Caritas, znajdującej się pod chórem wrzucać datki pieniężne. Także pod chórem można wylosować kartkę z opisem potrzebującej osoby lub rodziny i przygotować dla niej paczkę świąteczną. Można też wziąć „Torbę pełną miłości” wypełnić ją artykułami higieny osobistej lub środkami czystości i złożyć ją w koszu wystawionym w kościele. Jeżeli ktoś zna rodzinę lub osobę potrzebującą pomocy, może ją zgłosić wolontariuszowi Caritas. Wszystkim, którzy wspierają działalność Caritas składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.  Prosimy o modlitwę w intencji potrzebujących, ofiarodawców i Parafialnego Zespołu Caritas.

20. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Z mroku do światła” – O sensie Adwentu i rorat oraz religijnej symbolice światła” ; oraz „Odwaga i moc” – Na czym polegała misja proroków i w czym tkwiło jej największe ryzyko?; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. rozmowa z matką chłopca cudownie ocalonego za wstawiennictwem kard. Fultona Sheena.;