V Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2013 r.

1. Składamy serdeczne podziękowanie na ręce dyrekcji szkół w naszej parafii i dla grona pedagogicznego za włączenie się i opiekę nad dziećmi i młodzieżą w czasie rekolekcji. Dziękujemy również za liczny udział w rekolekcjach i skorzystanie z Sakramentu Pojednania. Ojciec Roman składa serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ" za modlitwy i ofiary złożone na potrzeby misji swojego zakonu.

2. Dziś o godz. 16 w naszym kościele msza św. w języku łacińskim.

3. Również dziś o godz.17:00 na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych, których dzieci mają być ochrzczone w najbliższym czasie.

4. Jak ogłaszaliśmy przed tygodniem w dniu dzisiejszym pod chórem można złożyć swój  podpis pod wnioskiem o zorganizowanie ogólnopolskiego referendum związanego z systemem edukacji w naszym kraju, dotyczącego m.in. obowiązkowego wysyłania sześciolatków do szkoły.

5. We wtorek 19 marca przypada Uroczystość świętego Józefa. Msze święte w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i zbiorowa o godz. 18.00. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za nowego papieża Franciszka z racji inauguracji jego pontyfikatu.

6. W piątek 22 marca księża udadzą się do domów ludzi chorych, których nie odwiedzają w pierwsze piątki miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentów świętych przed świętami. Prosimy o zgłaszanie adresów takich osób do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. W najbliższy piątek, 22 marca, tradycyjnie o godz. 19.00 - po Mszy św. wieczornej rozpocznie się DROGA KRZYŻOWA ulicami naszego miasta : od naszego kościoła ulicą Ogrodową i Kościelną do bramy głównej cmentarza parafialnego. Będzie to jedyna DROGA KRZYŻOWA w ten piątek.

8. Parafialny Zespół Caritas w dniach 8-9 marca wziął  udział w ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Caritas  w sieci sklepów Biedronka. Zebrano dużo  żywności, głównie mąki, cukru i ryżu. Serdecznie dziękujemy Kierownictwu mińskich sklepów Biedronka, wszystkim darczyńcom i wolontariuszom zaangażowanym w tę akcję, a zwłaszcza harcerzom z Hufca "Mazowsze" w Mińsku Mazowieckim.

9. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W czasie wszystkich mszy św. będziemy słuchać czytania opisu Męki Pańskiej, natomiast w czasie mszy św. o godz. 18 Męka Pańska będzie odśpiewana przez kapłanów i chór naszej parafii.

10. W Niedzielę Palmową podobnie jak w latach ubiegłych, dziewczęta ze Służby Liturgicznej będą rozprowadzały palmy. Zebrane fundusze  przeznaczone zostaną na zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu dla tych dzieci. Poświęcenie palemek na każdej mszy świętej, natomiast o godz. 11 procesja z palmami wokół świątyni.