XXXII Niedziela Zwykła

1. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na chrześcijan prześladowanych za wiarę.

2. W poniedziałek 11 listopada obchodzimy 101 rocznicę odzyskania Niepodległości. O godz. 9.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w int. Ojczyzny. Po Mszy św. uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Stary Rynek. Szczegóły uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości na plakatach. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

3. Z racji Święta Niepodległości prosimy o udekorowanie posesji flagami narodowymi.

4. W poniedziałek 11 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna oraz nie będzie Kursu Przedmałżeńskiego.

5. We wtorek 12 listopada o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze szkoły w Niedziałce oraz szkół 1, 5 i 6.

6. Klerycy z naszego Seminarium wystawiają sztukę „Opowieść wigilijna” w wersji współczesnej. Organizowany jest wyjazd na tę sztukę w sobotę 14 grudnia b.r. o godz. 9.00. Powrót ok. 14.00. Koszt z ubezpieczeniem 15.- zł.

7. Jeszcze tylko do najbliższego piątku, tj. 15 listopada, można przynosić artykuły szkolne, bez plecaków, dla dzieci z misyjnych szkół w Afryce i składać do kosza wystawionego w kościele. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom tych artykułów. Bóg Zapłać!

8. W przyszłą niedzielę:

- przyjedzie ks. prefekt z Seminarium Duchownego naszej diecezji z 3 klerykami. Będą głosić Słowo Boże a po Mszach św. będzie możliwość złożenia daru na kształcenie przyszłych księży.

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową - intencje można zgłaszać w tygodniu w kancelarii.

- konferencja dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- o godz. 18.00 Msza św. w ramach duchowego przygotowania do 20 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Mińskiej.

9. W niedzielę 17 listopada o godz. 13.00 w kinie „Muza” w Mińsku Mazowieckim zostanie wyświetlony film „Nieplanowane”, opowiadający o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazującym kulisy branży aborcyjnej w USA. Szczegóły na plakacie.

10. Dziękujemy za nakrętki plastikowe i nadal je przyjmujemy.

11. Bóg zapłać 2 rodzinom za dar 700,- zł.  na złocenie ołtarza

12. 7 grudnia przypada 28 rocznica powstania Radia Maryja. Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Torunia. W programie nawiedzenie miejsca męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz zwiedzanie muzeum poświęconego ks. Jerzemu. Wyjazd o godz.6.00 z parkingu przy ul. Kościelnej, powrót ok. godz. 23.00, koszt 60,- zł (z ubezpieczeniem). Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszach świętych. Z pielgrzymami pojedzie ksiądz. Serdecznie zapraszamy.

13. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Dlaczego mamy kochać Ojczyznę?” – Skąd bierze się kryzys patriotyzmu i jak mu zaradzić?;””Jaki Kościół?” – Gdzie Kościół szybciej znajdzie posłuch? Wśród uczestników Marszu Niepodległości, czy parad równości?;  oraz „Dzieciństwo w Zuzeli” – Miejsce narodzin późniejszego Prymasa Tysiąclecia i jego dzieciństwo;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: Dugi łańcuch” – O pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach, którym zawdzięczmy niepodległość i konkretny kształt naszej Ojczyzny?; oraz O współczesnych męczennikach, czyli chrześcijanach cierpiących za wiarę w Chrystusa;