XXXI Niedziela Zwykła

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, zaś o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego. Po Mszy św. wieczornej na cmentarzu procesja różańcowa w int. zmarłych.

2. Dziś po Mszach świętych przy stoliku z tyłu kościoła można jeszcze zgłaszać wypominki za zmarłych. W ciągu tygodnia wypominki przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 9.30, przed Mszą św. o godz. 11.00 i przed Mszą św. o godz. 12.30 – trzeba wybrać jedną z tych godzin. Na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad. Lista zmarłych zgłoszonych do tej Mszy św. w tym tygodniu zostanie wywieszona w przedsionku kościoła z zaznaczeniem, którego dnia tygodnia dana osoba będzie wyczytywana.

3. Msza święta gregoriańska we wszystkie niedziele listopada zostanie odprawiona o godz. 18.00, natomiast w dni powszednie listopada o godz. 8.00.

4. Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy wspierają akcję zbiórki na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym w Mińsku Mazowieckim. Z zebranych w ubiegłym roku pieniędzy poddano renowacji, odnowieniu lub odbudowie groby ks. Józefa Ignacego Bakalarczyka, ks. Józefa Dziąga, Antoniego Dybowskiego oraz rodziny Olszanowskich. Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego prosi o wsparcie tej inicjatywy również w tym roku. Zbiórka zostanie przeprowadzona również dzisiaj w godzinach 8.00 – 17.00.

5. We wtorek 5 listopada o godz. 18.00 Ks. Biskup Marek Solarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

6. W piątek 8 listopada od godz. 9.00 księża będą odwiedzać z posługą sakramentalną chorych w ich domach.

7. W sobotę 9 listopada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

8. Za tydzień w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na chrześcijan prześladowanych za wiarę.

9. Siostry Benedyktynki z Jarosławia dziękują za ofiary w wysokości 11200, - zł. na dokończenie budowy katolickiego przedszkola im. św. Jana Pawła II i zapewniają o swojej modlitwie za ofiarodawców.

10. Bóg zapłać 2 rodzinom za dar 2000,- zł.  na złocenie ołtarza.

11. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Ratujmy dusze” – Czym jest czyściec i co sami zyskujemy modląc się za zmarłych?; oraz „Głos prześladowanych” – Aż dwie trzecie zabójstw, zamachów i naruszeń prawa na świecie jest popełnianych przeciwko chrześcijanom; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: Święci z misją specjalną” – Prosimy o pomoc bliźnich na ziemi. Więc czemu nie tych w niebie?; oraz „Przedsionek nieba” – O niektórych nietypowych cmentarzach Europy; Jest też najnowszy numer Dwumiesięcznika Miłujcie się a w nim m. in. artykuły: „Dyktatura relatywizmu” – Mamy do czynienia z szerzeniem zaprogramowanej obojętności religijnej lub ateizmu praktycznego ze strony wielu krajów; „Nasi bracia męczennicy” – Wstrząsający obraz dzisiejszych prześladowań oraz „Obrona wartości to wyzwanie dla każdego”.