XXX Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy siostrze Benedyktynce z Jarosławia za dane świadectwo. Przed kościołem przy bramie głównej jest stoisko siostry, gdzie można nabyć różne dewocjonalia oraz złożyć ofiarę na dokończenie budowy katolickiego przedszkola im. św. Jana Pawła II.

2. Dziś po Mszach świętych przy stoliku z tyłu kościoła można zgłaszać wypominki za zmarłych. W ciągu tygodnia wypominki przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 9.30, przed Mszą św. o godz. 11.00 i przed Mszą św. o godz. 12.30 – trzeba wybrać jedną z tych godzin. Przyjmujemy też na wypominki jednorazowe czytane 1 listopada o godz. 12.00 w kościele lub 2 listopada w czasie nabożeństwa w kościele o godz. 17.00 oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad.

3. W poniedziałek 28 października w o godzinie 19.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.

4. W piątek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Przed Sumą czytanie wypominków jednorazowych o godz. 12.00, natomiast po Mszy św. procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych (bez wypominków). Z racji uroczystości post nie obowiązuje.

5. W sobotę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte tego dnia w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, i 18.00. O godz. 17.00 procesja po kościele z czytaniem wypominków jednorazowych.

6. 1 i 2 listopada nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

7. Msza święta gregoriańska 1.XI  oraz we wszystkie niedziele listopada zostanie odprawiona o godz. 18.00, natomiast 2.XI i w dni powszednie listopada o godz. 8.00.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej na cmentarzu procesja różańcowa w int. zmarłych.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ponieważ w piątek 1.XI  jest Uroczystość Wszystkich Świętych, księża będą odwiedzać z posługą sakramentalną chorych w ich domach dopiero w piątek 8.XI.

10. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, zaś o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

11. Bóg zapłać 3 ofiarodawcom za dar 2100,- zł.  na złocenie ołtarza.

12. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza do udziału w pielgrzymce do Włoch w dniach 22 maja – 1 czerwca 2020 r. W programie nawiedzenie miejsc związanych ze św. o. Pio, św. Ritą i innych ważnych sanktuariów. Szczegóły w gablocie.

13. Dziękujemy za nakrętki plastikowe. Nadal można je przynosić.

14. Dziękujemy za przynoszone artykuły szkolne dla dzieci z krajów misyjnych. Można je nadal składać do kosza wystawionego w kościele. Zbiórka potrwa do połowy listopada.

15. Nasza parafia przekazała na misje 13500,- zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

16.W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Tajemnica nieba” – Co jest istota świętości i czy zwykły człowiek powinien o niej myśleć?; „Pamięć o męczennikach” – Dlaczego powinniśmy kultywować pamięć o tych, którzy cierpieli dla Chrystusa?; oraz „Serce pełne świadectwa” – Rozmowa z człowiekiem, który miał być gangsterem, a został księdzem; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: Mistyczki są nam potrzebne” – O polskich mało znanych mistyczkach; oraz „Bernadetta – skromny gigant” – Dlaczego Maryja wybrała tę dziewczynę. Do gazety jest załączona płyta DVD z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes”; Jest też najnowszy numer Dwumiesięcznika „Miłujcie się” a w nim m. in. artykuły: „Dyktatura relatywizmu” – Mamy do czynienia z szerzeniem zaprogramowanej obojętności religijnej lub ateizmu praktycznego ze strony wielu krajów; oraz „Obrona wartości to wyzwanie dla każdego”.