XXIX Niedziela Zwykła

1. Dziś Niedziela Misyjna – dzień szczególnej modlitwy za misje na całym świecie. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na wsparcie Misji Świętych. Dziękujemy Ks. Misjonarzowi za słowo Boże i wspólną modlitwę. Przed kościołem będzie można nabyć dewocjonalia.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej zaś o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych.

3. We wtorek 22.X wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.

4. Bóg zapłać za ofiary na stypendia im. św. Jana Pawła II w wysokości 6600,- zł. i na Dom św. Faustyny w Ostrówku w wysokości 12100,- zł.

5. Bóg zapłać 1 ofiarodawcy za dar 200,- zł.  na złocenie ołtarza.

6. W ubiegłym tygodniu dziesięciu ministrantów otrzymało promocję lektorską a dwóch lektorów otrzymało promocję na ceremoniarza. Nowym lektorom i ceremoniarzom życzymy gorliwości w spełnianiu ich posługi.

7. Za tydzień będziemy gościć siostry Benedyktynki z Jarosławia. Po kazaniach będą dawać świadectwa zaś po  Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary na dokończenie budowy katolickiego przedszkola im. św. Jana Pawła II.

8. Dziś po Mszach świętych przy stoliku z tyłu kościoła można zgłaszać wypominki za zmarłych. W ciągu tygodnia wypominki przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 9.30, przed Mszą św. o godz. 11.00 i przed Mszą św. o godz. 12.30 – trzeba wybrać jedną z tych godzin.

Przyjmujemy też na wypominki jednorazowe czytane 1 listopada o godz. 12.00 w kościele lub 2 listopada w czasie nabożeństwa w kościele o godz. 17.00 oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad.

9.W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Matka trędowatych” – Z chorymi na trąd witała się przez podanie ręki, rękawiczek używała tylko do operacji, które przeprowadzała w chacie pokrytej strzechą – o niezwykłej lekarce dr Wandzie Błeńskiej; „Szpieg w komórce” – Kto i jak najczęściej podsłuchuje nasze rozmowy?; oraz „Niezwykła niedziela” – W ubiegłą niedzielę katolicy z 56 państw na 5 kontynentach włączyli się w Globalny Różaniec, który nawiązywał do polskiej inicjatywy Różaniec do Granic; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: Św. Rodzina” – O procesie beatyfikacyjnym Rodziców św. Jana Pawła II; oraz „Ofiara ruszyła lawinę” – O błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce, który za życia przeszkadzał złu, a jeszcze bardziej po śmierci.

Jest też najnowszy numer Dwumiesięcznika „Miłujcie się” a w nim m. in. artykuły: „Aborcją to nie rozwiązanie” – Świadectwo; oraz O mocy Niepokalanego Serca Maryi.

10. Dziękujemy za nakrętki plastikowe. Nadal można je przynosić.

11. Dziękujemy za przynoszone artykuły szkolne dla dzieci z krajów misyjnych. Można je nadal składać do kosza wystawionego w kościele. Zbiórka potrwa do połowy listopada.