XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. W czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wypłaca stypendia dla zdolnej ale ubogiej młodzieży. Jest to żywy pomnik Jana Pawła II.

2. W poniedziałek 14.X o godz. 17.20 Różaniec w intencji Nauczycieli i Pracowników Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.

3. W środę 16.X rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża i wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

4. W czwartek 17.X o godz. 18.00 w ramach Nowenny przed uroczystością 20 rocznicy koronacji Najświętszej Pani Mińskiej zostanie odprawiona Msza św. za poległych obrońców Ojczyzny.

5. W piątek 18.X święto Św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.

6. W sobotę 19.X rocznica śm. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i jego wspomnienie liturgiczne.

7. W sobotę 19.X w czasie Mszy św. o godz. 11.00 Ks. Bp Romuald Kamiński sprawować będzie  w naszym kościele Mszę Świętą, na której odbędzie się promocja nowych lektorów.

8. W przyszłą niedzielę:

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową - intencje można zgłaszać w tygodniu w kancelarii.

- konferencja dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

9. Za tydzień Niedziela Misyjna – dzień szczególnej modlitwy za misje na całym świecie. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na wsparcie Misji Świętych. Przybędzie do nas ze Słowem Bożym ks. misjonarz z Afryki. Przed kościołem będzie można nabyć dewocjonalia.

10. Dziękujemy za przynoszone artykuły szkolne(bez plecaków) dla dzieci z krajów misyjnych, zwłaszcza w Afryce. Można je nadal składać do kosza wystawionego w kościele. Zbiórka potrwa do połowy listopada.

11. Już niedługo Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia oraz w ciągu tygodnia w zakrystii po Mszach świętych można już zgłaszać wypominki za zmarłych. Wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 9.30, przed Mszą św. o godz. 11.00 i przed Mszą św. o godz. 12.30 – trzeba wybrać jedną z tych godzin.

Przyjmujemy też na wypominki jednorazowe czytane 1 listopada o godz. 12.00 w kościele lub 2 listopada w czasie nabożeństwa w kościele o godz. 17.00 oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad. W przyszłą niedzielę będzie można zgłaszać wypominki za zmarłych po Mszach świętych przy stoliku z tyłu kościoła.

12.W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Po co nam papież?” – Jak rozumieć prymat i nieomylność papieża oraz jego rolę w Kościele?; Nie zostawiłbym go samego” – O przyjaźni Prymasa Tysiąclecia z kard. Wojtyłą oraz o kulisach wyboru tego drugiego na papieża; oraz „Płynny ateizm” – Dzisiaj ateizm nie walczy wprost z wiarą ale ją podstępnie rozwadnia;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: Kocyk na pożegnanie” – Jak złagodzić ból rodziców po stracie dziecka, które zmarło, zanim się urodziło?; oraz „Nie można żyć dla siebie” – W ciągu 35 lat Paola Bonzi (czyt. Boncji) uratowała 20 tys. dzieci. Nigdy nie spotkała kobiety, która żałowała, że urodziła dziecko. Spotkała za to wiele kobiet, które całe życie cierpiały, ponieważ dokonały aborcji.

13. Zostały wzięte do renowacji świeczniki z ołtarzy oraz krzyż z kruchty od strony ul. Kościelnej.

14. Bóg zapłać 8 ofiarodawcom za dar 1750,- zł.  na złocenie ołtarza.