II Niedziela Wielkiego Postu - 24 lutego 2013

1.     Dziś przed kościołem po Mszach świętych zbiórka do puszek na dzieła misyjne Kościoła.

2.     Przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu droga krzyżowa w naszym kościele jest odprawiana w każdy piątek o godz. 16 - z udziałem dorosłych, o 17 - z udziałem dzieci i o 19 - z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych, natomiast nabożeństwo Gorzkich żali z nauką pasyjną i procesją w niedziele o godz. 17.15.

3.     Msza św. o godz. 16 w dniu dzisiejszym będzie sprawowana w języku łacińskim.

4.     Zapraszamy na koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Chóru Kameralnego Mińskiego Towarzystwa Muzycznego, który odbędzie się dzisiaj o g.19.00. Koncert prowadzi Rafał Ostrowski, dyrygował będzie Tomasz Zalewski.

5.     Pierwszego marca będzie obchodzony w całej Polsce Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a więc tych którzy już po II wojnie światowej zginęli w naszym kraju broniąc niepodległości naszej Ojczyzny. Z tej okazji w naszym mieście w najbliższy piątek będzie złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary komunizmu, w sobotę będzie gra miejska oraz wieczór filmowo - poetycki w Miejskim Domu Kultury, natomiast w przyszłą niedzielę w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. o godz. 12.30 w intencji poległych, zamordowanych i represjonowanych przez komunistyczne służby Polaków broniących po wojnie niepodległości i suwerenności naszego kraju.

6.      W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani będą odwiedzać chorych od godz. 9:00. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja wewnątrz kościoła na Gorzkich Żalach o godz. 17:15. Zapraszamy zespoły parafialne do udziału w procesji.

7.     Również w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka do puszek na sfinansowanie specjalistycznej terapii dla cierpiącej na nowotwór naszej parafianki.

8.     Również w przyszłą niedzielę zespół Caritas w naszej parafii organizuje, podobnie jak w ubiegłych latach akcję przydzielania wolontariuszom rodzin i osób potrzebujących w celu przygotowania dla nich paczek na święta wielkanocne. Można też będzie zgłaszać adresy potrzebujących. Zachęcamy do włączenia się w tę piękną akcję miłości bliźniego.

9.     W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. Osoby, którym z jakichkolwiek powodów nie udało się dotychczas spotkać z kapłanem w czasie „kolędy", zapraszamy do zakrystii lub do kancelarii parafialnej w celu ustalenia terminu wizyty w ich domu.

10.    W sklepiku przed kościołem do nabycia cotygodniowa prasa katolicka.