Niedziela - Święto Narodzenia NMP

1. Za dzisiejsze ofiary na tace które są przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Bóg zapłać pięciu osobom za ofiary na złocenie ołtarza w wysokości 1400 zł. Jak już ogłaszaliśmy tydzień temu dodatkowo na złocenie trzeba będzie zapłacić
90-tysięcy złotych Zostało do spłaty 85.600 złotych. Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom niech Bóg wynagrodzi.

3. Bóg zapłać o. Korneliuszowi  za poprowadzenie 40-to godzinnego nabożeństwa. Dzisiejszą uroczystość kończymy modlitwą odpustową. By uzyskać odpust trzeba spełnić następujące warunki: być w łasce uświęcającej bez przywiązania do grzechu ciężkiego, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach papieża.

4. Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

5. Dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się koncert instrumentalno-wokalny z okazji roku Moniuszki. Wystąpią artyści z Opery Śląskiej i Lwowskiej pod patronatem wicemarszałka RP Marii Koc.

6. Na wtorek na godzinę 8.00 szkoła w Niedziałce zaprasza na Msze Świętą
w intencji rodziny Sażyńskich, Haliny Chorobińskiej, żołnierzy AK oraz harcerzy Szarych Szeregów. Więcej informacji na plakacie.

7. Karmelitanki z Nowych Osin zapraszają we wtorek na godz. 19.30 na rozważanie o życiu duchowym na podstawie tekstów św. Teresy z Avilli.

8. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie w każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej w salce domu parafialnego

9. W piątek Ruch Światło – Życie zaprasza na spotkania po Mszy Świętej wieczornej, a w sobotę o godz. 11:00  zapraszamy dzieci od 1 do 8 klasy na Oazę Dzieci Bożych. Spotkania odbywają się w salce domu parafialnego.

10. W piątek po Mszy wieczornej odbędzie się Różaniec Fatimski

11. W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża. Msze Święte o godzinie 6.30, 7.00. 8.00 9.30 i 18.00. W ramach modlitwy „Polska pod Krzyżem” o godzinie 9.30 w naszej parafii odbędzie nabożeństwo uwielbienia Krzyża, a w tym Gorzkie Żale. Następnie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny i Kościoła. Zapraszamy także do kaplicy szpitalnej na czuwanie modlitewne. Plan czuwania jest podany na tablicy informacyjnej.

12. W sobotę rozpoczynamy Nowennę do św. O. Pio. Modlitwa przez kolejne dni po Mszy Świętej o godzinie 18.00.

13. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej spotkanie pierwszej grupy osób przygotowujących się obecnie do Sakramentu Bierzmowania.

14. W przyszłą niedzielę będzie możliwość złożenia ofiary na remont wnętrza kościoła w Berezie Kartuskiej na Białorusi

15. Poświęcenie tornistrów za tydzień o godzinie 11.00.

16. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” artykuł: „Mińska Matka czuwa” –reportaż o naszej parafii. W tygodniku „Gość Niedzielny”: „Tam gdzie pachnie Bogiem” – o trzeciej podróży papieża Franciszka do Afryki.

17. W tym miejscu ministranci chcieli by podziękować za możliwość wyjazdu w te wakacje do Piecek i zaprosić wszystkich chętnych chłopców do podjęcia służy przy naszym ołtarzu.

18. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do udziału, w dniu dzisiejszym, w loterii fantowej. Jest także mini kiermasz obrazów i rękodzieła wykonanego przez seniorów. Celem naszych działań, jest zgromadzenie środków na konkretną pomoc dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych. Wszystkim, którzy wesprą nasze przedsięwzięcie z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!