XXII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj

- ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Katolicki Ośrodek Adopcyjny, a pod chórem jest możliwość złożenia ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam.

- z racji 1-szej niedzieli miesiąca - po Mszy Św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i procesja. Następnie spotkanie dla Kół Żywego Różańca i Asysty Procesyjnej.

- przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o modlitwie za tych, co oddali życie za Ojczyznę. O godz. 9.30 Msza Św. w intencji obrońców Ojczyzny zamówiona przez władze miasta.

- po Mszy Świętej o godzinie 9.30 odbędzie się spotkanie w salce Domu Parafialnego z dziennikarzem tygodnika „Idziemy”. Zapraszamy chętnych.

- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na  „Piknik Sportowo – Rekreacyjny” oraz na „VI Miński Dzień Dużej Rodziny”, który odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1 w godzinach 13.00 – 19.00. Szczegóły na plakatach.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- o godzinie  19.00 na dziedzińcu Miejskiego Domu Kultury odbędzie się koncert reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego z okazji wybuchu II Wojny Światowej

2. Odsłonięty, przepięknie odnowiony ołtarz jest jeszcze złocony. Wcześniej były ogłoszenia że jest spłacony, jednak doszły dodatkowe koszta na złoto które zdrożało  w wysokości 90 tyś złotych. Do tej pory wpłynęło dodatkowo 7.000 zł. Za co składamy serdeczne Bóg zapłać, oraz z tego tygodnia dziękujemy trzem ofiarodawcom za ofiarę 1200 zł.

3. Od września wznawiamy po wakacyjnej przerwie Mszę Św. niedzielną o godz. 16.00 i Msze Św. w dni powszednie o godz. 8.00.

4. Jutro Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy też nauczycieli, dyrektorów szkół oraz poczty sztandarowe. Patronat nad Mszą Świętą obejmie Szkoła im. Św. Jana Pawła II. W tygodniu na Mszach Świętych spowiedź dla dzieci i młodzieży.

5. We wtorek o godz. 19.30 spotkanie dla Katechetów w Domu Parafialnym.

6. Nasz Kościół i Ojczyzna są niszczone przez aktywistów z grób LGBT. Powstała oddolna inicjatywa by w pierwsze czwartki miesiąca o godzinie 17.00 modlić się na różańcu w obronie Kościoła i Ojczyzny, Kapłanów i nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7. W piątek rozpoczyna się 40-to godzinne nabożeństwo poprzedzające odpust w naszej parafii. W piątek Msze Święte w godzinach 6.30, 8.00, 9.30, 15.00 i 18.00. W sobotę podobny rozkład Mszy Świętych, – nie będzie Mszy o godzinie 15.00. Nabożeństwo poprowadzi o. Korneliusz.

8. W sobotę Msza Święta o godz. 9.30 rozpoczynający nowy rok formacyjny Służby Liturgicznej Ołtarza.

9. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę są przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.

10. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas organizuje loterię fantową. Każdy los będzie wygrany. Będzie także kiermasz przedmiotów wykonanych przez seniorów.  Cały dochód z loterii i kiermaszu zostanie przeznaczony na pomoc seniorom i osobom niepełnosprawnym.  Już teraz serdecznie zapraszamy.

11. W sobotę 14 września o godz. 6.00 spod Domu Parafialnego wyrusza autokarowa pielgrzymka do Włocławka na modlitewne spotkanie uczczenia Krzyża Świętego” i jego obronę. Koszt 60 złotych z ubezpieczeniem. Powrót około godziny 20.00. Zapisy w Kancelarii lub po Mszy Świętej w zakrystii.

12. Jak w zeszłym roku zapraszamy dzieci w wieku od czwartego do dziesiątego roku życia na zajęcia „Kredkami do nieba”. Szczegóły na plakatach i w gablotach.

13. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Największa przygoda życia” – sylwetki Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza, inicjatorów akcji „Polska pod Krzyżem”; „Nie wolno się poddawać” – szaleństwo człowieka pozbawionego Boga i odrzucającego rozum okazuje się nie mieć granic - o ideologi LGBT mówi abp. Marek Jędraszewski; „Silni historią i doświadczeniem” – Trudno opisać ogrom polskich cierpień , a także rabunek i zniszczenia w swerze kultury, nauki i gospodarki – pisze prezydent Andrzej Duda w tekście, który ukaże się w prasie zachodniej. W tygodniku „Gość Niedzielny”: „Tragedia pod Giewontem” – jak wyglądała akcja ratownicza po tragicznej burzy w Tatrach oraz „Nie zagub dziecka w sieci” – jak korzystają dzieci z Internetu i co mogą tam spotkać.