Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To święto kończy czas paschalny i jednocześnie okres Komunii Świętej wielkanocnej. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły roku liturgicznego.

2. Dziś głosi Słowo Boże ks. proboszcz Marek z Wielgolasu Brzezińskiego. Po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła w jego parafii.

3. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00.

4. W czwartek 13 czerwca Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00.

5. W czwartek 13 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie połączone z Nabożeństwem Czerwcowym.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej:

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na stypendia dla księży studiujących za granicą.

- po wszystkich Mszach świętych modlitwa o bezpieczne wyjazdy wakacyjne i poświęcenie pojazdów.

7. Dziękujemy dzieciom z wszystkich grup komunijnych za dar na Misje w wysokości 2351 zł.

8. Dziękujemy wszystkim za ofiarę 3240,- zł Świątynię Opatrzności Bożej.

9. Dziękujemy 5 ofiarodawcom za 450,- zł. na złocenie ołtarza.

10. Dziękujemy za nakrętki i prosimy o kolejne.

11. Już niedługo Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Prosimy o przygotowanie i udekorowanie ołtarzy na procesję  eucharystyczną:

- ołtarza I – mieszkańców Starej Niedziałki

- ołtarza II – Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym

- ołtarza III – Grupę Modlitewną O. Pio

- ołtarza IV – Siostry Loretanki i Ochotniczą Straż Pożarną

Trasa procesji jak w ubiegłym roku.

Prosimy o przynoszenie suszonych płatków kwiatowych.

12. Prosimy, zwłaszcza przedsiębiorców, by nie wrzucać śmieci spoza cmentarza do kontenerów cmentarnych gdyż to bardzo podwyższa koszt wywozu śmieci ponoszony przez naszą parafię.

13. 14 lipca jest organizowana pielgrzymka parafialna na Jasną Górę na Mszę św. w int. Rodziny Radia Maryja. Wyjazd 14 lipca w niedzielę o godz. 5.00 z parkingu przy Domu Parafialnym, powrót ok. 20.00. Koszt z ubezpieczaniem 60,- zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Pojedzie od nas ksiądz.

14. Proboszcz parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mińskiej zaprasza dziś na XIII Piknik Rodzinny w Wólce Mińskiej. Szczegółowy program na plakatach w gablocie z ogłoszeniami.

15. Żandarmeria Wojskowa w Mińsku Mazowieckim urządza dziś w godz. 14.00 -18.00 Piknik „Bezpieczna Rodzina” na rzecz syryjskich dzieci. Szczegóły na plakacie.

16. 13 czerwca odpust w parafii św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim. Msza św. o godz. 10.00. Za tydzień odpust parafialny w Ignacowie.

17. Parafia św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim zaprasza na katechezę dla dorosłych pt. „Religia i psychologia – razem czy osobno?” w najbliższy piątek o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.

18. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Mieliśmy proroka” – Gdyby nie pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski, bylibyśmy innym narodem; „Naszym braciom w Syrii” – O sytuacji chrześcijan w Syrii i o tym jak można im pomóc; oraz „Oszukali papieża” – Jak media i politycy oszukali Ojca Św. i nas, przedstawiając szefa fundacji „Nie lękajcie się” jako ofiarę wykorzystania przez księdza?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Małpa Pana Boga” – Wszyscy potrzebują ołtarza: wierni, żeby na nim składać ofiary, szydercy, żeby na nim tańczyć; oraz Płyta z przemówieniami  JP II z pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny;