V Niedziela Wielkanocna

1. Bóg zapłać Ks. Piotrowi za Słowo Boże. Życzymy, by Matka Boża błogosławiła dziełom miłosierdzia na Ukrainie a Wam dziękujemy za ofiary na Kościół i potrzeby nie tylko nasze, ale ma całym świecie.

2. Dzisiaj:
- na Mszy św. o godz. 11.00 II grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie innych godzin Mszy świętych.
- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej.
- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

3. Dziękujemy bardzo dzieciom z grupy I za dar na Misje w wysokości 1130,- zł. Przypominamy, że od trzech grup dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Św. został złożony dar na Kościół  w wys. 6900,- zł. Na pamiątkę tego jest ufundowany trybularz.

4. Grupa Modlitewna O. Pio zaprasza w czwartek 23 maja na Mszę św. o godz. 18.00 poprzedzoną wspólnym różańcem z rozważaniami o. Pio. Po Mszy św. obędzie się spotkanie w salce w Domu Parafialnym.

5. W piątek 24 maja o godz. 17.00 spowiedź przed I Komunią św. dzieci ze Szkoły Podst. nr 2 oraz ich rodzin.

6. W przyszłą niedzielę:

- na Mszy św. o godz. 11.00 III grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie tego dnia innych godzin Mszy świętych.

- po Mszy św. o godz. 16.00 Schola „Kropelki” z naszej parafii. Po Koncercie będzie możliwość złożenia ofiary ma potrzeby scholki.

7. Dziękujemy pewnej parafiance za ofiarę 1000,- zł. na złocenie ołtarza.

8. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Czyja tęcza?” – Co ma wspólnego flaga środowisk homoseksualnych z biblijną tęczą?; oraz „Katolik w Chinach” – O. Krzysztof Popławski OP, mieszkający wiele lat na Tajwanie i w Chinach mówi o sytuacji tamtejszego Kościoła. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „500 milionów dusz” – Jakimi kryteriami się kierować, wybierając posłów do Parlamentu Europejskiego?; oraz „Święty od rodzinnych utrapień” – Rzecz o św. Stanisławie Papczyńskim;