IV Niedziela Wielkanocna

1. Bóg zapłać za ofiary na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 I grupa dzieci przystępuje do I Komunii św. Osoby nie związane z tą uroczystością prosimy o wybranie innej godziny na Mszę Świętą.

3. W poniedziałek 13 maja po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie połączone z Nabożeństwem Majowym. Nabożeństwa Fatimskie będą kontynuowane co miesiąc do 13 października.

4. We wtorek o godz. 6.00 wyruszy autokar z Pielgrzymką na Jasną Górę dzieci komunijnych z rodzicami.

5. Dziękujemy bardzo rodzicom dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii świętej z wszystkich trzech grup za Dar Ołtarza wysokości 6900,- zł. Z tego został zakupiony nowy trybularz.

6. W czwartek 16 maja Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, Patrona naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

7. W piątek 17 maja o godz. 17.00 spowiedź przed I Komunią św. dzieci ze Szkoły Podst. nr 4 oraz ich rodzin.

8. W sobotę 18.05. br. Siostry Karmelitanki z Osin zapraszają dzieci i młodzież na modlitwę, ognisko, zabawę i grilla. Szczegóły na plakacie.

9. W przyszłą niedzielę:

- na Mszy św. o godz. 11.00 II grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie tego dnia innych godzin Mszy świętych.

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

10. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii z kazaniami ks. Piotra Rosochackiego. Po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na Caritas Ukraiński oraz Figurę Matki Bożej, która będzie stała przed siedzibą Caritas w Odessie.

11. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę na rzecz działającego w Mińsku Mazowieckim Stowarzyszenia „Krok Dalej”, które wspiera osoby z porażeniem mózgowym, w wieku od 5-ciu do 40-tu lat, niezdolne do samodzielnej obsługi i egzystencji, wymagające całodobowej opieki osób trzecich. Potrzebne są spodnie od dresów z gumką w pasie, papier toaletowy i ręczniki papierowe. Dary można przynosić do Domu Parafialnego, w godzinach pracy kancelarii. Wszystkim darczyńcom z góry składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

12. Są wolne miejsca na czuwanie z o. Pio i pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik w dniach 15-16 czerwca b.r. Koszt 250 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

13. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Pasterz dobry, czyli jaki?” – Jak formuje się powołanie?; „Cuda dzieci z Fatimy” – O rosnącym kulcie świętych pastuszków; oraz „Był Palikot, jest Jażdżewski” – Co ma wspólnego antykościelna hucpa na Uniwersytecie Warszawskim ze sprawą abp-a Wielgusa?; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Katedra wskazuje sens” – O interpretacjach pożaru Katedry Notre Dame; oraz „Czy wszystko się spełniło?” – Prawda i fałsz o Fatimie;