III Niedziela Wielkanocna

1. Dziękujemy za ofiary złożone na budowę kościoła w Budach Barcząckich. Ks. Adamowi dziękujemy za Słowo Boże i za wspólną modlitwę oraz życzymy błogosławieństwa Bożego.

2. W dniu dzisiejszym:

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna. Zachęcamy panów do włączenia się do Asysty Procesyjnej.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.00.

4. W środę 8 maja Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Msza święta o godz. 18.00 jest Mszą św. zbiorową. Można jeszcze zgłaszać intencje w kancelarii parafialnej. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Kapłani będą odwiedzać z posługą sakramentalną chorych w ich domach w piątek 10 maja, od godz. 9.00.

6. W najbliższą sobotę 11.05. br. o godz. 8.00 rozpocznie się spowiedź dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej grupy z Niedziałki oraz Szkół Podstawowych 1, 5, 6 i Salezjańskiej, a w niedzielę 12.05. br. o godz. 11.00 będzie ich Pierwsza Komunia Święta. Osoby nie związane z tą uroczystością prosimy o wybranie innej godziny na Mszę Świętą.

7. Za tydzień ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

8. Są wolne miejsca na czuwanie z o. Pio i pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik w dniach 15-16 czerwca b.r. Koszt 250 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

9. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Wspólnie czy podzieleni” – Skąd się biorą i jak głęboko sięgają podziały między Polakami?; „Talent w służbie Narodu” – 5-go maja przypada 200 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki; oraz „Unia Europejska: skąd przychodzimy?” – 15 lat temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Co dzięki UE zyskujemy i jakiej Unii chcemy? I czy pamiętamy o jej chrześcijańskich korzeniach?; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Bądź patriotą jak Jezus” – Kocham moją ojczyznę nie dlatego, że jest najlepsza, lecz dlatego, że jest moja; oraz „Drogą z Jezusem” – Reportaż o kościółku Quo Vadis w Rzymie, niezwykłej pamiątce związanej ze św. Piotrem. Miejsce to stało się dla Henryka Sienkiewicza inspiracją do napisania powieści, za którą otrzymał Nagrodę Nobla.; W dwumiesięczniku „Miłujcie się” m.in. artykuły: „Od Islamu do Chrystusa” – Święci muzułmańskiego pochodzenia; oraz „Rzeczowe dowody zmartwychwstania Chrystusa”.