II Niedziela Wielkanocna

1. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji.

2. Z racji Święta Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia – specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.00 - Msza św. zbiorowa.

3. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 dzieci z naszej parafii przeżywają Rocznicę I Komunii Świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie innych godzin Mszy świętych.

4. Dziękujemy bardzo za Dar Ołtarza rodzicom dzieci rocznicowych: z grupy o godz. 9.30 za 3200,- zł, zaś z grupy o godz. 11.00 za 2800,- zł. Za te pieniądze został zakupiony nowy Mszał i okładka do Ewangeliarza.

5. W poniedziałek 29 kwietnia Święto Świętej Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

6. We wtorek 30 kwietnia  obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00.

7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.00.

Zachęcamy do odświeżenia i udekorowania kapliczek i krzyży przydrożnych.

8. W piątek 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Msza Święta o godz. 12.30 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny i mieszkańców naszego miasta – intencja zamówiona przez Urząd Miasta. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18.00. Zawieśmy flagi biało-czerwone oraz maryjne koloru niebieskiego.

9. Z racji Uroczystości Matki Bożej, w najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.

10. W dniach 1 i 3 maja kancelaria parafialna będzie zamknięta.

11. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

12. W I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne i o uświęcenie kapłanów.

13. Ponieważ w I piątek maja jest Uroczystość Matki Bożej, kapłani będą odwiedzać z posługą sakramentalną chorych w ich domach w kolejny piątek, czyli 10 maja, od godz. 9.00.

14. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z Różami Różańca Rodzinnego.

15. W sobotę 4 maja Wspomnienie św. Floriana Męczennika – współpatrona Diecezji Warszawsko-Praskiej.

16. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna. Zachęcamy panów do włączenia się do Asysty Procesyjnej.

17. Konferencja dla rodziców i chrzestnych  w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

18. W przyszłą niedzielę taca na budowę kościoła w Budach Barcząckich.

19. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „W centrum miłosierdzia” – O cudach i codziennej posłudze w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia; „Odbudujemy katedrę naszej wiary” – Jak na pożar paryskiej katedry reagują sami Francuzi?; oraz Nie bój się, tylko ufaj” – Historia kobiety cudownie uzdrowionej z choroby nowotworowej; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Dobrze o naszym kraju” – Pozytywny przekaz może być ciekawszy niż głupstwa, które dziś wypełniają przestrzeń medialną; oraz „Brylanty ocalone” – odwaga pewnej zakonnicy i naukowca ocaliły cenne relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki;