Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Triduum Paschalnego: kapłanom, panu organiście, panu kościelnemu, ks. Tomaszowi oraz wszystkim, którzy wykonali dekoracje ołtarza wystawienia czyli tzw. ciemnicy i Grobu Pańskiego, siostrze zakrystiance i osobom wspomagającym szczególnie za piękne dekoracje kwiatowe, chórowi, lektorom, ministrantom, bielankom, sypaczkom, osobom niosącym baldachim, sztandary i feretrony w procesji rezurekcyjnej, Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej. Władzom miasta dziękujemy za przychylność w załatwianiu różnych spraw urzędowych. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 16.00.

3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 16.00 - taca tradycyjnie na KUL.

4. W dniu dzisiejszym nie będzie katechezy przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

5. Z racji Oktawy Wielkanocy, w najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.

6. Przez cały tydzień Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 18.00, jedynie w piątek o godz. 15.00.

7. Przyszła Niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu o godz. 15.00 – specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia. Msza św. o godz. 16.00 będzie Mszą św. zbiorową – intencje można zgłaszać w kancelarii.

8. W Niedzielę Miłosierdzia rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji.

9. We wtorek 23 kwietnia o godz. 18.00 Msza św. o błogosławieństwo Boże dla Ks. Proboszcza z racji imienin.

10. W sobotę 27. 04. br. od godz. 10.00 odbędzie się egzamin dla dzieci komunijnych z rodzicami.

11. W przyszłą niedzielę 28 kwietnia dzieci z naszej parafii będą przeżywały Rocznicę I Komunii Świętej w 2 grupach - w czasie Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie tego dnia innych godzin Mszy świętych.

12. Spotkanie rodziców przed wyjazdem dzieci ze Służby Liturgicznej na wakacje odbędzie się w niedzielę 28.04  br. po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym.

13. Grupa Modlitewna O. Pio zaprasza 23 kwietnia we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 poprzedzoną wspólnym różańcem z rozważaniami O. Pio. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce w Domu Parafialnym.

14. Dziękujemy parafianom za ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu w wysokości 4700,- zł. Na kwiaty, płótna i poczęstunek dla ministrantów, którzy przez 3 dni do godz. 23 pracowali przy budowie Grobu i Ciemnicy zostało wydane 6250 zł.