IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi ks. Jacek Rosa, profesor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Program Rekolekcji na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Sakrament Pokuty sprawowany  jest w czasie każdej Mszy świętej i 20 minut przed Mszą św. Osoby niedosłyszące spowiadamy w zakrystii. Prosimy o dobre przygotowanie się do spowiedzi rekolekcyjnej. Pamiętajmy, że koniecznym warunkiem dobrej spowiedzi jest dobry rachunek sumienia. Warto korzystać z przygotowanych do tego pomocy.

2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem w niedziele Wielkiego Postu oraz na Drogę Krzyżową w piątki Wielkiego Postu.

3. Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania Grobu Pańskiego i na kwiaty do niego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani w tym dniu od godz. 9.00 będą odwiedzać z posługą sakramentalną chorych w ich domach. Spowiedź w kościele w pierwszy piątek w czasie Mszy świętych i od godz. 17.30.

5. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek 5 kwietnia Mszą św. o godz. 20.00 w kościele św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim. Przypominamy uczestnikom, by przeczytać szczegółowo jej zasady i zalogować się na stronie www.edk.org.pl.

6. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 Nabożeństwo Eucharystyczne.

7. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

8. Siostry Loretanki zapraszają w dniach 5-7 kwietnia b.r. do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto na rekolekcje „Zmieniam siebie dla ciebie!”. Jest to rekolekcyjny weekend dla małżeństw pragnących odnowić i pogłębić swą więź małżeńską poprzez trud dialogu i wzajemnego zrozumienia i wybaczenia. Szczegóły na plakacie.

9. Parafialny Zespół Caritas przygotowuje wielkanocną pomoc dla najuboższych.

Można wylosować kartkę z opisem potrzebującej osoby lub rodziny i przygotować dla niej paczkę. Do tej pory paczki wylosowało 30 osób. Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy bliźnim. Pamiętajmy, że błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Przy ołtarzu Matki Bożej Mińskiej, do wystawionego kosza można składać trwałe produkty spożywcze i artykuły chemiczne. Do skarbony Caritas, znajdującej się z tyłu kościoła można wrzucać datki pieniężne. Pod chórem są skarbonki wielkopostne. Zachęcamy dzieci do odbierania skarbonek i przyniesienia później zaoszczędzonych pieniędzy jako „Dar Juniora dla Seniora”.

Przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego jest wystawiony kosz na środki czystości i żywność dla Polaków mieszkających na Ukrainie.

10. W każdy wtorek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie dla dzieci „Kredkami do nieba”. Szczegóły na plakacie.

11. W przyszłą niedzielę kazania mówił ks. Piotr Ejsmont, proboszcz budującego się kościoła w Tłuszczu. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła.

12. W niedzielę 7 kwietnia o godz. 15.30 w kinie Muza w Mińsku Mazowieckim zostanie wyświetlony film „Miłość i Miłosierdzie” opowiadający niezwykłą historię powstania kultu Bożego Miłosierdzia.

13. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Małżonkowie z Werony”Czy mówienie o pięknie małżeństwa i macierzyństwa to już mowa nienawiści?;  oraz „Jak pokonać kryzys?” – Bez kryzysu nie ma rozwoju;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Zerwij z grzechem, nie z Kościołem” – Z dala od Zbawiciela jest tylko szum informacyjny, zagłuszający wyrzuty sumienia; oraz „Ziołowa apteczka” – Bezpłatny dodatek - jak odtruć organizm po zimie?.