III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękujemy  Siostrom Benedyktynkom za świadectwa  i życzymy powołań do ich Zgromadzenia i błogosławieństwa Bożego w odbudowie klasztoru. Po Mszach św. można złożyć ofiarę na ten cel.

2. Dziś o godz. 12.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji 7 Pułku Ułanów Lubelskich.

3. W poniedziałek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele tego dnia o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego Kościół obchodzi Dzień Świętości Życia. W sposób szczególny będziemy się modlić w obronie ludzkiego życia  od poczęcia do naturalnej śmierci. Będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji poczętego dziecka. To modlitwa trwająca dziewięć miesięcy za dziecko, którego życie jest zagrożone, a także w intencji jego rodziców. Będą wyłożone teksty modlitwy w tych intencjach.

4. W poniedziałek 25 marca po Mszy św. o godz. 18.00 zebranie rodziców dzieci, które w tym roku będą przeżywały rocznicę I Komunii Świętej.

5. Zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem w niedziele Wielkiego Postu oraz na Drogę Krzyżową w piątki Wielkiego Postu.

6. Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania Grobu Pańskiego i na kwiaty do niego.

7. W przyszłą niedzielę 31 marca, w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. W niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św., na Mszy św. o godz. 11.00 nauka dla dzieci. Szczegółowy program rekolekcji podamy w terminie późniejszym.

8. Wydział Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko – Praskiej zaprasza wszystkich nauczycieli i wychowawców na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nauczycieli, który odbędzie się 30 marca o godz. 16.00 w budynku Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowiecki. Szczegóły w gablocie.

9. Siostry Loretanki serdecznie zapraszają dziewczęta na rekolekcje "Przyjaźń drogą do wolności",  które odbędą się w dniach 5-7 kwietnia b.r. w Mińsku Mazowiecki przy placu Kilińskiego 8. Więcej informacji w gablocie na plakacie.

10. Chór Parafialny Cantate Domino zaprasza wszystkich, którzy chcieliby chwalić Pana Boga śpiewem, na próby w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w salce w Domu Parafialnym.

11. Z okazji 75 rocznicy powstania Liceum w Sulejówku organizatorzy zapraszają na uroczystości w dniu 1 czerwca br. Szczegóły w gablocie.

12. Dziękujemy za ofiary w wysokości 3350,- zł na misje złożone w ubiegłą niedzielę..

13. Dziękujemy 4 rodzinom za ofiarę 350,- z na renowację ołtarza.

14. Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze przynoszenie.

15. Zachęcamy do zapoznania się z ideą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Informacje na plakatach i na stronie internetowej.

16. Jak co roku, Parafialny Zespół Caritas przygotowuje wielkanocną pomoc dla najuboższych.  Prosimy parafian o włączenie się w to dzieło. Pomoc otrzymają przede wszystkim osoby starsze, niepełnosprawne oraz osoby i rodziny znajdujące się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej. Pomóc można na kilka sposobów. Przy ołtarzu Matki Bożej Mińskiej, do wystawionego kosza można składać trwałe produkty spożywcze i artykuły chemiczne. Do skarbony Caritas, znajdującej się z tyłu kościoła wrzucać datki pieniężne. Dzieci i młodzież mogą włączyć się w dzieło „Dar Juniora dla Seniora” odmawiając sobie drobnych przyjemności, a zaoszczędzone pieniądze wrzucać do skarbonki wielkopostnej, którą można wziąć z kościoła, a potem ją przynieść z powrotem. Pod chórem można wylosować kartkę z opisem potrzebującej osoby lub rodziny i przygotować dla niej paczkę. Jeżeli ktoś zna ubogą rodzinę lub osobę może ją zgłosić wolontariuszowi Caritas. Wszystkim, którzy wspierają działalność Caritas składamy serdeczne „ Bóg zapłać!”.  Prosimy o modlitwę w intencji potrzebujących, ofiarodawców i Parafialnego Zespołu Caritas.

17. W kościele jest wystawiony kosz na środki czystości i żywność dla Polaków mieszkających na Ukrainie.

18. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Deprawacja po niemiecku”Zajęcia z edukacji seksualnej w Niemczech są już obowiązkowe a próby nieposyłania na nie dzieci są karane grzywną lub więzieniem rodziców!;  oraz „Lekarstwo na brud” – O sytuacji rodziny w Polsce;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Spór o wolność i godność” – o przyszłości Unii Europejskiej; oraz „Imperium Sługi” – O naśladowaniu Pana Jezusa; Jest też dodatek z rachunkiem sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi.