IV Niedziela Wielkiego Postu - 10 marca 2013

1. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach świętych. W poniedziałek, wtorek i środę nauki dla dorosłych na mszach św. o godz. 6.30, 8 i 18.30, dla dzieci ze szkół podstawowych kl. O, I, II, II o godz. 16, dla dzieci z klas IV, V i VI oraz dla całej szkoły podst. z Niedziałki o godz. 11, dla młodzieży gimnazjalnej o 9.30, dla młodzieży ze szkół średnich o godz. 12.30, dla młodzieży pracującej i młodych małżeństw o godz. 20. Każda nauka rekolekcyjna w czasie mszy św. Sakrament pokuty w czasie każdej mszy świętej. Rekolekcje prowadzi o. Roman Woźnica - klaretyn, z wyjątkiem klas gimnazjalnych, dla których rekolekcje poprowadzi  ks. Paweł Cudny. Dokładny program rekolekcji jest zamieszczony w gablotach ogłoszeń przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

2. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza wśród najuboższych paczki świąteczne. W kościele przed obrazami: Matki Bożej i Jezusa Miłosiernego zostały wystawione kosze na trwałe produkty spożywcze i skarbona na ofiary pieniężne, przeznaczone na ten cel, natomiast u pań z Caritasu stojących w kościele pod chórem można wybrać sobie rodzinę lub osoby potrzebujące z naszej parafii w celu przygotowania dla nich paczek na święta wielkanocne. Można też zgłaszać adresy potrzebujących. Zachęcamy do włączenia się w tę  akcję charytatywną.

3. W zeszłą niedzielę przed kościołem była zbiórka pieniędzy dla naszej parafianki,  która  od roku walczy z chorobą nowotworową. Udało się zebrać dość pokaźną sumę na ten cel. Protokół ze zbiórki jest do wglądu zainteresowanych w zakrystii. Pani Monika, na rzecz której przeprowadzana była zbiórka, kieruje do wszystkich ofiarodawców oraz organizatorów tej akcji serdeczne podziękowanie za hojny dar serca, który daje jej nadzieję przezwyciężenia choroby.

4. Za tydzień w niedzielę o godz. 16 w naszym kościele msza św. w języku łacińskim.

5. Cech Rzemiosł Różnych w Mińsku Mazowieckim zaprasza na mszę św., która odbędzie się w niedzielę 17 marca o godz. 11 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w intencji pracowników rzemiosła i ich rodzin.

6. Także w przyszłą niedzielę 17 marca przed naszym kościołem będzie zbiórka podpisów pod wnioskiem o zorganizowanie ogólnopolskiego referendum związanego z systemem edukacji w naszym kraju. Do złożenia podpisu będzie potrzebny numer PESEL z dowodu osobistego. Szczegóły dotyczące referendum na tablicy ogłoszeń.

7. W piątek 22 marca księża udadzą się do domów ludzi chorych, których nie odwiedzają w pierwsze piątki miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentów świętych przed świętami. Prosimy o zgłaszanie adresów takich osób do zakrystii lub kancelarii parafialnej.