VIII Niedziela Zwykła

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 adoracja i procesja eucharystyczna.

2. Katecheza dla rodziców i chrzestnych dziś o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

3. W poniedziałek 4 marca o godz. 18.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.

4. 4 marca jest święto św. Kazimierza. Ks. Biskupowi Kazimierzowi Romaniukowi i wszystkim solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego.

5. W najbliższą środę – Popielec, rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.00, 18.00 i 20.00.

Przypominamy przepisy postne Kościoła:

- wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku oraz w Środę Popielcową wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia;

- post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.

6.W środę 6 marca z racji Popielca kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7.W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w naszym kościele jest odprawiana o godz. 16.00 – z udziałem dorosłych, o 17.00 – z udziałem dzieci i o 19.00 – z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych.

8. W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

9. Bóg  zapłać wszystkim, którzy wspierają dzieło renowacji ołtarza głównego w naszym kościele. Cegiełki na ten cel można nabywać w kancelarii parafialnej i w zakrystii.

Odnawianie ołtarza to drobiazgowa i żmudna robota, dlatego wymaga dużo czasu. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania do złoceń, ostatni etapem będą złocenia. Na Wielkanoc górna część ołtarza będzie odsłonięta. Od jutra zaczną fachowcy od złocenia a cały czas trwają prace przygotowujące.

10. Dziękujemy w imieniu chorego chłopca za nakrętki plastikowe i prosimy o przynoszenie ich.

11. Za tydzień kazania będzie głosić ks. Adam Praszczałek, proboszcz z Bud Barcząckich. Taca będzie przeznaczona na budowę kościoła w Budach Barcząckich..

12. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Widzę rękę zła” – Co papież Franciszek powiedział na zakończenie spotkania w Watykanie w sprawie ochrony nieletnich w Kościele?; oraz „Praca może poczekać”O matkach, które zdecydowały się więcej czasu poświęcać wychowaniu dzieci niż pracy zawodowej;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Stan normalności” – Czym jest łaska uświęcająca i dlaczego bez niej nie można dobrze żyć?; oraz „Lawina ratunku” – Objawienia Maryjne, których liczba gwałtownie wzrosła pod koniec XX wieku są znakiem, że ludzkość potrzebuje pomocy.; W bezpłatnym dodatku: „Młodzi, niezłomni, wyklęci” – O antykomunistycznych organizacjach młodzieżowych w stalinowskiej Polsce.

Jest też najnowszy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.