III Niedziela Wielkiego Postu - 03 marca 2013

1. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Serdecznie dziękujemy za życzliwość, której doświadczali kapłani w czasie odwiedzin poszczególnych rodzin. Dziękujemy też za wszystkie ofiary, składane przy tej okazji oraz za wszelkie przejawy troski o życie Kościoła. Ufamy, że wspólna modlitwa zaowocuje Bożą opieką nad rodzinami i poszczególnymi osobami naszej parafii.

2. Pierwszego marca obchodziliśmy w całej Polsce Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w dniu dzisiejszym Msza św. o godz. 12.30 w intencji poległych, zamordowanych i represjonowanych przez komunistyczne służby Polaków broniących po wojnie niepodległości i suwerenności naszego kraju.

3. Dziś przypada I-sza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja wewnątrz kościoła na Gorzkich Żalach o godz. 17:15. Zapraszamy zespoły parafialne do udziału w procesji.

4. Również dziś o godz. 17:00 spotkanie dla chrzestnych i rodziców dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym czasie.

5. W tym tygodniu rekolekcje wielkopostne od poniedziałku do środy dla gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II oraz kandydatów do bierzmowania, według programu podanego zainteresowanym, a za tydzień, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Szczegółowy plan rekolekcji jest zamieszczony na tablicach ogłoszeń przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

6. W dniu dzisiejszym u pań z Caritasu stojących w kościele pod chórem można wybrać sobie rodzinę lub osoby potrzebujące z naszej parafii w celu przygotowania dla nich paczek na święta wielkanocne. Można też zgłaszać adresy potrzebujących. Zachęcamy do włączenia się w tę piękną akcję miłości bliźniego.

7. W kościele przed obrazami: Matki Bożej i Jezusa Miłosiernego są wystawione kosze na trwałe produkty spożywcze i skarbona na ofiary pieniężne, przeznaczone na ten cel, natomiast do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. Jak informowaliśmy przed tygodniem, dziś przed kościołem będzie zbiórka pieniędzy dla naszej parafianki, 35 letniej mamy dziecka komunijnego - Moniki Pietrak-Więch, która  od roku walczy z chorobą nowotworową - chłoniakiem. Prosimy o pomoc finansową, która będzie wsparciem, nadzieją i szansą na kolejne próby leczenia. Zbiórkę zorganizowali rodzice z klasy.

9. W naszej świątyni możemy oglądać dziś wystawę poświęconą Michalinie Chełmońskiej-Szczepankowskiej, poetce i nauczycielce, mieszkance Mińska Mazowieckiego, której 60 rocznicę śmierci w tych dniach obchodzimy. Z racji tej rocznicy w dniu jutrzejszym o godz. 10 w Miejskim Domu Kultury będzie konkurs literacki dla uczczenia jej pamięci.

10. W Roku Wiary zapraszamy na 5-dniową pielgrzymkę autokarową na Litwę w dniach 10-14 czerwca śladami św.  Siostry Faustyny, bł. Ks. Michała Sopoćki i bł. Jana Pawła II. Zainteresowanych zapraszamy po więcej informacji do zakrystii.

11. We wtorek 5 marca po Mszy Świętej o godz.18.00, w kościele, zapraszamy na spotkanie z Ikoną Zstąpienia do Otchłani. Będzie to drugie spotkanie z cyklu spotkania ze światem ikon, prowadzone przez ojca Aleksandra Jacyniaka, jezuitę, który wprowadza nas w piękno i znaczenie duchowe ikon.

12. Spotkania dla rodziców:

Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie w czwartek 07 marca 2013 do salki parafialnej według następującego porządku:
g.17.15 SP nr 2 klasy II a b c d
g.18.15 SP nr 2 klasy II e f g h
g. 19.15 SP z Niedziałki i SP nr 5
g. 20.15 SP nr 1, 6 oraz salezjańska

13. Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich odbędzie się w najbliższy czwartek 7 marca o 19.00 w kościele.

14. Z kolei rodziców kandydatów na ministrantów zapraszamy 9 marca o godz. 10.30 do salki parafialnej

15. Zebranie Rodziców dzieci ze scholi i bielanek będzie w przyszłą niedzielę 10 marca, po Mszy świętej o godz. 11 w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

16. W sklepiku parafialnym do nabycia: Gość niedzielny z dołączoną płytką DVD zawierającą film temat Benedykta XVI, jest też program „Nawigacja w rodzinie" poszerzający treści dotyczące warsztatów małżeńskich, jakie odbywały się w naszym kościele przy okazji peregrynacji figury Matki Bożej Loretańskiej.