IV Niedziela Adwentu

1. Siostry Loretanki rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne. Można je nabyć dzisiaj przed i po każdej Mszy świętej, jutro po Roratach oraz w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Dochód z opłatków będzie przeznaczony na posadzkę kościoła w Loretto.

2. Ministranci przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

3. W poniedziałek 24 grudnia ostatni dzień Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia.

- kancelaria parafialna będzie nieczynna

- nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Jana Pawła II

4. W Wigilię nie będzie Mszy św. wieczornej. Jest to czas spożywania wieczerzy wigilijnej w domach rodzinnych. Przypominamy, że ten uroczysty posiłek winien rozpocząć się odczytaniem fragmentu Ewangelii i modlitwą, a dzieleniu się opłatkiem winna towarzyszyć prawdziwie rodzinna atmosfera, pełna miłości i wzajemnej życzliwości. W Wigilię zachowajmy tradycyjny post.   O godz. 24 uroczystą Mszą świętą, zwaną Pasterką, rozpoczynamy świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

5. Porządek Mszy świętych w pierwszy i drugi dzień Świąt, tak jak w każdą niedzielę, z kilkoma wyjątkami:

- 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 i 16.00

- 26 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

6. W Wigilię i w czasie Świąt nie będzie spowiedzi.

7. W sobotę 29 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla ministrantów, lektorów i ich rodziców. Na spotkaniu będzie omówiona sprawa wyjazdu wakacyjnego.

8. Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich (od 5 rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby). Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 30 XII 2018 r. w czasie Mszy św. o godz. 12.30. Można jeszcze zgłaszać jubilatów w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

9. 6 stycznia 2019 roku ulicami przejdzie Miński Orszak Trzech Króli pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. Będzie to piąta a zarazem jubileuszowa edycja największych plenerowych jasełek w naszym mieście.

Harmonogram uroczystości:

12:30 – Msza św. w parafii św. Antoniego z Padwy

13:30 – 15:00 - Miński Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami miasta

15:00  - Pokłon Trzech Króli na Placu Stary Rynek, Wspólne kolędowanie, Wielbłąd i szopka ze zwierzętami

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to wyjątkowe religijne wydarzenie w imieniu Fundacji Orszak Trzech Króli i Fundacji Dziękujemy za Wolność.

10. O. Dariusz z Truskawca dziękuje za dar modlitwy i ofiary na kościół w jego parafii.

11. Dziękujemy za nakrętki plastikowe i prosimy o przynoszenie.

12. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Zakazane święta” – Święta Bożego narodzenia bez Jezusa to tylko dni wolne od pracy; oraz „Wszyscy do stajenki” – Kolędy są znakiem jedności chrześcijan; Do dzisiejszego podwójnego numeru tygodnika „Idziemy” jest dołączony kalendarz na nowy 2019 rok. Cena numeru świątecznego – 5 zł. W najnowszym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Ludzie kardynała” – Poszliby za nim w największą ciemność. Relacja o kardynale Konradzie Krajewskim, jałmużniku papieskim, który pomaga bezdomnym w Rzymie; Również ponad stustronicowy świąteczny numer tygodnika „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł jest podwójny i zawiera obrazek z propozycją modlitwy przy wigilijnym stole.