XXXIII Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać za złożone na tacę ofiary przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne. Zachęcamy do modlitwy za Seminarzystów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.

2. W dniu dzisiejszym:

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej

- O godz. 16.00 poświęcenie modlitewników dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP przy ul. Siennickiej.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 koncert w wykonaniu połączonych chórów i orkiestry. Zostanie wykonany utwór Wolfganga Amadeusza Mozarta „Msza REQUIEM”. Szczegóły na plakacie.

4. W piątek 23 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie grupy modlitewnej Ojca Pio.

5. W przyszłą niedzielę 25 listopada br. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 poświęcenie modlitewników dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP przy ul. Dąbrówki.

7. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 18.00 rozpocznie się nowy kurs przygotowujący do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy kandydatów obecnie uczęszczające do III klasy Gimnazjum. Osoby uczęszczające do 8 klasy szkoły podstawowej rozpoczną swoje przygotowanie w przyszłym roku.

8. Za tydzień zbiórka na budowę kościoła w Cisiu.

9. W poniedziałek 26.11 b.r. po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej ze wszystkich szkół.

10. W sobotę 1 grudnia nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Torunia w związku z 27 rocznicą powstania Radia Maryja. Wyjazd o godz.6.00 z parkingu przy ul. Kościelnej, powrót ok. godz. 23.00, koszt 60,- zł (z ubezpieczeniem). Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszach świętych. W tej pielgrzymce pojedzie ks. prałat Stanisław Kuć oraz wikariusz ks. Tomasz Tarasiuk. Serdecznie zapraszamy.

11. W niedzielę 9 grudnia organizowany jest z naszej parafii wyjazd na sztukę teatralną pt. „Czy zobaczę cię jutro”wystawianą przez kleryków III roku naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Wyjazd o godz. 13.20 z parkingu przy ul. Kościelnej, powrót ok. godz. 18.00, koszt 15 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszach świętych.

12. Duszpasterstwo „TALENT” zaprasza na XV Pielgrzymkę Przedsiębiorców i Pracodawców do Krakowa Łagiewnik w dniach 1-2 grudnia 2018 r.. Szczegóły na plakacie.

13. Szkoła Salezjańska w Mińsku Mazowieckim organizuje zbiórkę elektrośmieci. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

14. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Listy do siedmiu Kościołów” – Jak zrozumieć Apokalipsę? Cykl objaśniający najtrudniejszą księgę Nowego Testamentu rozpoczyna ks. prof. Waldemar Chrostowski..; "Moda na czystość” – Jak mówić dzisiaj o czystości, która w świecie jest obśmiewana?; oraz„Kto z kim?” – Skąd się wzięło zdjęcie faszystów, którzy mieli uczestniczyć w Marszu Niepodległości? Te i inne manipulacje ujawnia Krzysztof Ziemiec;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Na świętą nogę buty robiłem” – O polskim szewcu, który robił buty dla papieża św. Jana Pawła II; „Płoną synagogi” – Czy powtórzy się historia sprzed wieków i Żydzi znów zaczną szukać schronienia nad Wisłą? oraz „Czytajmy maluchom” – Dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię; Jest też bezpłatny dodatek z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.