XXV Niedziela Zwykła

1. Dziś są wystawione relikwie Świętego Ojca Pio w 50-tą rocznice jego odejścia do domu Pana. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie grupy modlitewnej Ojca Pio. Zapraszamy chętnych.

2. Dziś o godz. 16.00 Msza Święta wraz ze spotkaniem dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz dla ich rodziców.

3. Dziś po Komunii Świętej swoją pieśń uwielbienia wykonał artysta – Tadeusz. Po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się krótki koncert gdzie będzie można kupić płytę z jego wykonaniem.

4. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 18.00 spotkanie kandydatów już uczestniczących w przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania. Nowy kurs do Sakramentu Bierzmowania  rozpocznie się po zakończeniu obecnego.

5. Bóg zapłać 13 ofiarodawcom za dar na ołtarz w wysokości 2350 zł.

6. W poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego.

7. Parafialny Zespół Caritas przyłączył się do ogólnopolskiej akcji KROMKA CHLEBA CARITAS, jako święta Dzielenia się Chlebem. Jest to zaproszenie do bycia „dobrym jak chleb”, do pamiętania o tych najbardziej potrzebujących. Dziękujemy wolontariuszom Caritas i tym którzy im pomagają. Dziękujemy Państwu Sławomirowi i Jolancie Gromulskim za ofiarowanie chleba na dzisiejszą uroczystość. W ostatnich dniach nasz Parafialny Caritas zbierał żywność w sklepach Biedronka. Zostanie ona przekazana żyjącym w niedostatku.

8. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa po Mszach Świętych o godz. 9.30, 11.00 oraz 12.30 zaprasza na pyszne domowe ciasta. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na ich wyjazdy rekolekcyjne.

9. Zapraszamy dzieci z klas III - VII szkoły podstawowej na spotkania Oazy Dzieci Bożych. Spotkania odbywają się w soboty o godzinie 10:00 w salce na plebanii.

10. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Patrzmy na wschód” – Warto spojrzeć na Wschód bo tam rozgrywają się właśnie ważne sprawy Kościoła i świata. O co chodzi? – pisze ks. Henryk Zieliński; oraz „Gorąca żyła” – Polska ma jedne z największych e Europie złóż geotermalnych. Jak i dlaczego warto z nich korzystać? – wskazuje Irena Świerdzewska.

W tygodniku „Gość Niedzielny” Pomódl się za księdza. „Nie ma złych kapłanów są tylko tacy, za których wierni mało się modlą”.