XXIII Niedziela Zwykła

1. Witamy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej ojca Romana Ruska z zakonu kapucynów, Krajowego Koordynatora Grup Modlitewnych Ojca Pio. Będzie dziś dla nas głosić Słowo Boże.

2. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

3. Parafialny Zespól Caritas, w dniu dzisiejszym, prowadzi loterię fantową. Każdy los wygrywa. Całkowity dochód z loterii  zostanie przeznaczony na jesienną  pomoc dla potrzebujących, zwłaszcza dla osób starszych i niepełnosprawnych. [Jeżeli zostaną sprzedane wszystkie losy będzie to kwota 4.470 zł. Bardzo gorąca prosimy o włączenie się w to dzieło miłosierdzia.] Wszystkim wspierającym Caritas składamy serdeczne Bóg Zapłać!

4. Dziś w Starej Niedziałce na placu przy budynku OSP o godz. 14.00 odbędzie się Msza Święta a po niej Piknik Rodzinny „Dla Niepodległej” z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

5. Dziękujemy za nakrętki plastikowe. W dalszym ciągu można je przynosić do zakrystii lub na plebanię.

6. W poniedziałek rozpoczynamy w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w domu parafialnym o godz. 19.00

7. W najbliższy wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Dekalog dla przedsiębiorcy”. Tematem spotkania będzie reklama i jej wpływ na nasze życie rodzinne i zawodowe.

8. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na posesji prywatnej koło kościoła Mariawitów uległ zniszczeniu ze starości krzyż. Został zakupiony nowy krzyż. Po piątkowej wieczornej Mszy Świętej (o godz. 18.00) - którą  sprawować będzie ks. Dziekan Władysław Szymański udamy się procesyjnie aby w sposób uroczysty poświęcić nowy krzyż. Na Mszach Świętych o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 15.00 i 18.00 będzie możliwość ucałowania relikwii Krzyża Świętego.

9. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na remont kościoła koło Lwowa. Homilie będzie głosić ks. Aleksander z Ukrainy.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów dla dzieci z klas pierwszych.

11. Bóg zapłać ośmiu ofiarodawcom za dar na ołtarz w wysokości 1400 zł.

12. W gablocie jest powieszona informacja nt. spotkania dotyczącego wczesnego leczenia raka płuc.

13. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Powołani do szczęścia” – Co powinno być pierwszym celem wychowania.; oraz „Medialna Nagonka” – Jak obecna nagonka na księży niszczy pracę normalnych kapłanów. W tygodniku „Gość Niedzielny” pierwsza odsłona nowego działu „Cztery strony kobiety”. O zdrowiu, domu, wychowaniu dzieci, a także sprawdzone porady i przepisy kulinarne.