XXII Niedziela Zwykła

1. W przyszłą Niedzielę 9 września przybędzie do nas Krajowy Koordynator Grup Modlitewnych Ojca Pio. Będzie dla nas głosić Słowo Boże ojciec Roman Rusek z zakonu kapucynów.

2. W imieniu chorego dziecka i jego rodziców dziękujemy bardzo za nakrętki plastikowe. W dalszym ciągu można je przynosić do zakrystii lub na plebanię. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie dziecka.

3. Bóg zapłać 8 ofiarodawcom za dar na ołtarz w wysokości 2100 zł.

4. Jutro Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy też nauczycieli, dyrektorów szkół oraz poczty sztandarowe. Patronat nad Mszą Świętą obejmie Szkoła Podstawowa przy ul. Siennickiej. W tygodniu na Mszach świętych spowiedź dla dzieci i młodzieży.

5. Spotkanie katechetów w poniedziałek 3 września o godzinie 19.30 w domu parafialnym.

6. W sobotę święto Narodzenia NMP,  naszej parafii odpust. Poprzedzi je 40-to godzinne nabożeństwo które poprowadzi ojciec Korneliusz. Początek w czwartek. Msze Święte w sobotę o godzinie 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. Zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież by Pan Jezus i Matka Najświętsza pomagała w nowym roku szkolnym.

7. W związku z brakiem chętnym na pielgrzymkę do Loretto zostaje ona odwołana

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Dzień modlitwy za kapłanów i osoby konsekrowane, a także o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

9. Od najbliższego czwartku po Mszy Świętej wieczornej wspólnota „Odnowa w Duchu Świętym” wznawia cotygodniowe spotkania przerwane na czas wakacji. Obecnych i nowych członków serdecznie zapraszamy.

10. W tym tygodniu przypada też 1-wszy piątek miesiąca. Kapłani od godz. 9.00 będą odwiedzać chorych w ich domach. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy nie są w stanie przybyć do kościoła i chcą zaprosić do domu księdza z posługą sakramentalną, również tych, którzy przyjmowali księdza przed wakacjami. Chorych można zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii. Spowiedź w 1-szy piątek podczas Mszy Świętych i od godz. 17.30.

11. Od września w naszej parafii reaktywowana będzie schola dziecięca. Bliższe informacje podane będą przez prowadzącą w następną niedzielę na każdej Mszy Świętej.

12. Teraz w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Bóg zapłać.

13. Od września wznawiamy po wakacyjnej przerwie Mszę Świętą niedzielną o godz. 16.00 i Msze Święte w dni powszednie o godz. 8.00.

14. Parafialny Zespół Caritas organizuje w następną niedzielę tj. 9 września loterię fantową. Cały dochód z loterii zostanie przeznaczony na jesienna pomoc potrzebującym – szczególnie osobom starszym i niepełnosprawnym. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom fantów. Bóg Zapłać.

15. Strażacy i mieszkańcy Starej Niedziałki zapraszają na Msze Świętą polową odprawioną w dniu 9 września o godz. 14.00 na placu przy budynku OSP. Po Mszy Świętej odbędzie się Piknik Rodzinny „Dla Niepodległej” z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

16. Przypominamy o należytym ubraniu, które powinniśmy zakładać, gdy idziemy do kościoła na Mszę Św. lub do Spowiedzi Świętej. Jest to znak nie tylko kultury osobistej, ale również wiary i czci wobec Boga. By dobrze i owocnie uczestniczyć we Mszy Św. ważna jest punktualność. Pamiętajmy też, że spóźnianie przeszkadza innym.

17. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „W Irlandii i w Polsce” – Jak Kościół w Polsce może uniknąć losu Kościoła w Irlandii.; oraz „Mniej wolności w sieci” – Dlaczego prawda potrzebuje sześć razy więcej czasu niż fałsz, żeby dotrzeć do ludzi. O manipulacjach i cenzurze w sieci pisze Piotr Kościński. W tygodniku „Gość Niedzielny” o udziale papieża w Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie oraz o tym, że dramatycznie wzrosła liczba nastolatków, którzy podejmują próby samobójcze. Co należy robić aby młodzież uwolniła się od depresji.